nahoru

Vy my

24. května 2005 • 00:18

ČEŠTÍ NOVINÁŘI SE BOJÍ POLITIKŮ

18/05

V rozhovoru se novinář pan Schmidt zamýšlí nad tím, proč, když přichází jaro, jsou české ženy pěkně oblečené a proč čeští muži chodí ve špinavých botách. Není nad čím přemýšlet. Je to jasné. České ženy mužům vyperou, vyžehlí, odnesou a přinesou do a z čistírny a často i nakoupí oblečení, ale jaksi se ještě nevžilo, aby jim i stříhaly nehty na nohou a čistily boty. Zatím. To mu, prosím, pane Hvížďalo, vyřiďte.
JANA NOVÁKOVÁ

PATNÁCT LET JE PATNÁCT LET!

Vzpomínám si na ten den docela přesně. Bylo mi osmnáct, odešel jsem z domova, bydlel na podnikové ubytovně a svět mi ležel u nohou... Byl to ale taky den, kdy jsem si koupil první číslo Reflexu. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem si prohlížel jeho titulní stranu. Když pominu pár čísel promeškaných (jaká škoda!) kvůli pitomosti plukovníka Opičky na vojně, asi jsem přečetl všechna čísla. A i když je to k nevíře, ve středu večer se ještě pořád těším na čtvrteční ráno! Byly měsíce, kdy jsem byl na pochybách, ale nakonec mě ta pupeční šňůra nikdy nepustila. Stal jsem se jedním z Vás, ani o tom nevíte. Nikdy jsem se však neodvážil napsat, zkrátka na to nejsem. Dnes ráno jsem ale cítil, že to zlomím. Patnáct let je patnáct let! Takže: Díky Vám všem. Těším se na čtvrtek.

ZDENĚK ŠRÁMEK


REGENERACE PILOU

17/05

Ačkoliv se snažím zajímat o dění v mém bydlišti, o chystaném kácení stromů jsem neměl ani potuchy. Dobrým zdrojem informací by mohly být vývěsky radnice umístěné v blízkosti stanic MHD. O chystaném kácení zde však nebylo ani zmínky. Většina prostoru byla a je věnována politickým agitkám a inzerátům, aktivitám konaným na území Kbel minimálně.
S kácením, domnívám se jako většina obyvatel Kbel, nesouhlasím. Především proto, že stromy jsou krásné a svou věkovitostí určitě přesahují význam malých, lokálně politických potyček a snah o zapsání v knize zásluh. Ano, Kbely pravděpodobně nemají dostatek míst k parkování. Ale je nutné je vytvářet zrovna tam, kde zbývá cosi jako centrum obce?
Jistě je možné nalézt i řadu argumentů, proč by ke kácení mělo dojít. Jsem ale přesvědčen, že ty pro zachování značně převažují ty, proč bychom měli kácet.
Děkuji za Vaše (Jana Potůčka - pozn. red.) upozornění na tento problém a doufám, že přispěje k řešení, které je v souladu se zdravým rozumem.

PETR PIKORAKurzy měn
25,250
20,450
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře