nahoru

Masáž Jiřího Davida

Jiří David 12. května 2005 • 14:01

Rozhodně nejsem militantní ekolog, ale čin toho, kdo nechal zlikvidovat (ne vykácet!) nádhernou, kilometrově vzrostlou topolovou alej za Chuchlí, směrem na Strakonice, bych nechal veřejně pro výstrahu potápět v kleci do blízké Vltavy!!! Jeho rozhodnutí totiž popravilo nejméně třicet (!) nevinných, zdravých topolů po každé straně výpadovky ... Změnil tím nadobro absolutně výraz a charakter zdejší rozlehlé české krajiny a to je ničím neomluvitelné, hnusné a více neobhajitelné než jakékoliv trapné politické urážky českého národa a jiné podobné nacionální bláboly!
Tak jak se likvidují topoly, likvidují se i soukromé české galerie.
Ministerská komise z boží vůle, složená z mnoha mně známých tváří, rozdělila nuzných jedenáct miliónů na jeden boží rok. Spravedlivě, "korunu" sem, korunu tam, do odlehlých regionů, tolik potřebných pro místní vzdělání. Souhlasím, pokud to bude k něčemu, a ne na chlebíčky vernisáží. Co se však nestalo, na pražské jaksi nic nezbylo! Tedy na ty, abych byl přesný, kteří nejsou zrovna přáteli komisařů. Například na Centrum pro současné umění Futura, které patří svým programem k těm nejzajímavějším nekomerčním uskupením zdejší celé české scény. Má jenom malinkou smůlu, nevedou ji Češi (!), ale jistě velmi bohatí cizinci, kteří si jen tak z nudy dotují prostor pro zdejší a zahraniční kvalitní umělce. Proč to asi dělají, proč radši nejezdí na jachtách? Proč asi?! To je nějak podezřelé, ne?! Komisaři se tedy ve slepém rozhořčení rozhodnou: nic jim nedáme, cizákům! Mimochodem, kolik z těch slavných komisařů po ty dva roky bylo na výstavách Futury, ale vlastně proč taky, stačí jen něco zaslechnout, no ne?!?
To, že ti bláhoví cizinci podporují mnoho silného, mladého českého umění, nikoho z nich nezajímá, avšak každá projevená důvěra ve smysluplnou práci potěší i lidi narozené mimo Čechy. Možná stačilo i málo, navíc to nejsou milionáři, a kdo kdy provozoval něco podobného, ten ví, že si umění na sebe v této zoufalé zemi nemůže nikdy vydělat a potřebuje aspoň minimální provozní dotaci. No nic, zdravím tímto šestnáct statečných členů komise.

Jiří David


Kurzy měn
25,310
20,530
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře