nahoru

Co si myslí čtenáři na www.reflex.cz?

15. dubna 2005 • 15:21

Souhlasíte s názorem, že soudci by měli být starší než třicet let?

Ano 62 %
Ne 37 %

Ankety se k 19. březnu zúčastnilo 215 hlasujících.

***

Nedovedu si představit, že by měl například pětadvacetiletý mladíček bez vlastních životních zkušeností rozhodovat o životě druhých. Neblaze by se to určitě projevilo zejména v civilním právu (rozvody, svěřování dětí do výchovy, výživné atd.).

SILVIA

Když vystudujete strojařinu a s titulem Ing. nastoupíte do podniku, tak ho rozhodně nebudete řídit. Když vystudujete historii, není z Vás po škole automaticky uznávaný historik. Člověk, kterému je třeba dvacet šest let, bude rozhodovat o tom, jestli někdo dostane doživotí atd. atd.? To je děsivá představa! Ono se říká: kdo není v mládí levičák, nemá srdce, kdo potom není pravičák, nemá mozek. Nevím, kdo tuto říkanku vymyslel, ale ukazuje na jedno: v mládí je člověk plný různých ideálů a jiných volovin. Opravdu tak do pětatřiceti je člověk malý máslo.

IVAN

Když někdo vystuduje práva, tak s titulem Mgr. rozhodně nenastoupí u soudu. Minimálně ho čeká ještě tříletá čekatelská lhůta, během které se mu věnují skuteční soudci, a to rozhodně není žádná velká legrace. Kromě toho zjišťování duševní zralosti je již součástí samotného výběrového řízení na čekatele. Kdy se tedy člověk stává způsobilým vykonávat povolání soudce? Pokud ti lidé splnili všechny zákonné podmínky, a to splnili, měl je pan prezident jmenovat.

ONDŘEJ

Dokud nebude soudců dost, měl by pan prezident být šťastný za každého mladého a schopného kandidáta, který úspěšně absolvoval školu a to martyrium po soudech a dospěl do fáze, že může být soudcem. To, co pan prezident předvedl, je spíš plivnutí do tváře mladých, tím spíš, že premiér má "teprve" třicet pět let!

NEMO KAPITÁNKurzy měn
25,310
20,530
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře