nahoru

Psí život Ondřeje Hejmy

Ondřej Hejma 7. dubna 2004 • 15:16

Zaslouženou vlnu odporu sklidil návrh regulovat mluvené slovo v médiích. Osvědčení gentlemani ani tentokrát nevynechali příležitost vydělat nějakou tu sloupkařskou kačku a zažertovat na účet levicových levot paní Levé, ti bystřejší si možná střihnou novou roli u Ústavního soudu v boji proti rudým zmetkům, ale uprostřed té vřavy zaniká podstata věci: česká mediální legislativa se právě předělává do podoby evropské. Forma opět vítězí nad obsahem. Kontrolována budiž čistota jazyka, lhaní a urážky mají zelenou.
Amerického satana je pak třeba držeti si od těla, stejně tak jeho zahnívající globální kulturu.
V takové situaci není divu, že soudružka poslankyně zcela přirozeně popustila uzdu své představivosti. Třeba při pohledu na legislativu francouzskou, která je v tomto případě předvojem světlých zítřků. Vysočanský faraón Aleš První pravil, že premiér není v jeho Koloseu vítán, a jindy plachý Vladimír překvapivě kontroval

Foto
stejně ostrou notečkou. Ti dva pánové se prostě nemají rádi, ale v podstatě jde jako vždycky o peníze, o vztah mezi byznysem a politikou. Můžeme se jen dohadovat, jestli by byl Špidla vstřícnější, kdyby halu stavěli herci nebo filmaři, ale víme jistě, že Hušákovi sportovci mají smůlu, a ne garance.
Ač u vesla, vláda je však v defenzívě. Halu uraženě bojkotuje, což je navenek principiální a správné, ale ve skutečnosti zbytečné, protože neudržitelné. Skutečným testem bude nadcházející hokejové mistrovství. Fotky s jásajícím nároďákem mívají ve volební kampani cenu zlata.

Ondřej Hejma


Kurzy měn
25,330
20,550
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře