nahoru

Refrén - Bob Dylan Bill v Lucerně

HONZA DĚDEK 24. března 2004 • 17:20

BOB DYLAN si napsal scénář a obsadil se do filmu, který v tuzemských filmech běží pod názvem Inkognito a je kritiky cupován na kusy; nemůže být každý Jára Cimrman, ani když se jmenuje Robert Zimmerman. Zcela něco jiného však platí o soundtracku Masked And Anonymous, který nabízí čtrnáct Dylanových písní; z toho deset Mistrových klasických kusů v podání jiných umělců (písničkářky Sophie Zelmaniové, skupiny Los Lobos, spřízněných Grateful Dead a dalších) a čtyři Dylanovy novinky - tak to alespoň hlásí nálepka na desce; ve skutečnosti jde o dva tradicionály a dvě nové verze starších písní. Přesto je to výtečná deska a zároveň tak trochu zábavná (viz hlas kolegy Bezra v rubrice U vytržení).

Foto
V odlehčenější rovině se ostatně nese i Dylanem coby odrhovačka pojatá Dixie či do podoby country střižená Diamond Joe. Výborně naopak vyznívá úprava vygradované Cold Irons Bound, smyčcověji pojaté One More Cup Of Coffee v podání Sertab či blues Sen ~ or (Tales Of Yankee Power) od Jerryho Garcii. Jinými slovy - jdete-li zklamáni z filmu, zkuste desku. Uspěli v Českém slavíku, po pěti letech existence a třech deskách jsou konečně nominováni v kategorii Objev roku na cenách Anděl 2003, po stovkách koncertů (dokázali za jediný den odehrát i čtyři vystoupení!) se skupině DIVOKEJ BILL minulý týden podařilo vyprodat prestižní Lucernu.
Koncert plný hostí (z nichž největší nadšení vyvolal Fanánek) se natáčel pro chystané DVD, takže těch několik stovek lidí, kteří se do Lucerny nedostali, nemusí litovat. I když je otázka, zda se na záznam dostane ta strhující atmosféra, kterou vystoupení této početné hudební skupiny dokázalo u teenagerovského publika vyvolat. A to zdaleka ne jen rozhlasovým hitem Znamení - Divokej Bill si nekonečným koncertováním vychoval publikum, které perfektně zná celý jeho repertoár a svou kapelu opravdu miluje. Přál bych jim proměnit nominaci v sošku anděla hrajícího na šalmaj - radši pozdě než vůbec. I když by si těch cen zasloužili mnohem víc.

HONZA DĚDEK


Kurzy měn
25,300
20,490
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře