nahoru

Vážení čtenáři

PETR BÍLEK 24. března 2004 • 14:09

Od té doby,co Jan Šibík zhruba před měsícem dostal třetí cenu na World Press Photu, jsme ho v redakci ještě neviděli. Dobrá zpráva jej tehdy zastihla na letišti v Kyjevě, kde se marně pokoušel proniknout na ukrajinské území s vízem nabývajícím platnosti až o týden později. Cesta po Rusku a Ukrajině začínala typicky,po šibíkovsku. Překvapením nemělo být konce. Tak například oděský hospic pro lidi umírající na AIDS,kde Honza už jednu reportáž pro Reflex nafotil, mezi časem zavřel neprodyšně své brány.

Foto
Návrat k tématu se tedy zkomplikoval. Jenže to neznáte Šibíka, po čtrnácti dnech dostal, co chtěl. Jeho výstavu v Moskvě pak otevíral Petr Pithart a proběhla, jak měla. Aspoň něco. Minulý čtvrtek se ovšem už zase nic nedařilo podle plánu. Původně měl náš fotoreportér dorazit s fotkami z Putinovy Moskvy.Na Ruzyni ale prakticky jen přestoupil z jednoho letadla do druhého a kolem půlnoci přistáli společně s Danem Hrubým v Madridu. Jejich reportáž o následcích teroru přinášíme v tomto čísle místo původně oznamované moskevské sondy. Dnes je pondělí a zítra už čeká Jana Šibíka v New Yorku kolegyně Veronika Bednářová. Pečlivě připravila a zorganizovala americkou cestu hlavně po stopách Antonína Dvořáka, přičemž stihnou ještě řadu dalších témat včetně rozhovorů s fakt zajímavými osobnostmi. Po návratu čeká Veroniku Jihoafrická republika a možná přijde i Nelson Mandela.
Čím nás překvapí Jan Šibík, nebo co překvapí naopak jeho, to neví nikdo. Nedělejte si však podle těchto historek unáhlené představy o životě českých novinářů. Takhle to většinou moc nechodí.

PETR BÍLEK


Kurzy měn
25,310
20,600
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře