nahoru

Notebook - Bylo spláchnuto ...

Miloš Čermák 11. března 2004 • 19:47

... což chci dopředu zdůraznit pro slabé povahy a také kvůli vám, kteří při čtení tohoto sloupku právě obědváte. Celý incident byl ovšem vrcholně hloupý a nepříjemný. "Jak ti mohl spadnout telefon do záchodu?" nadzvedla obočí moje žena. "Neznám nikoho, komu se to stalo." Společně s kapající vodou odešel z přístroje jeho elektronický život. Vypnul jsem ho, z útrob vyňal baterii a jednotlivé kusy položil na topení. Obvykle na nepříjemnosti zapomenu při ranním běhu. Zvlášť s mými novými hodinkami se satelitní navigací.
Měří čas, ukazují aktuální tempo a také uběhnutou vzdálenost. Zdá se mi fascinující představa, jak běžím po polní cestě, zatímco moje hodinky komunikují se satelity na oběžných drahách vysoko na obloze. Dává to běhu úplně jinou dimenzi. Jenže ten den, co mi telefon spadl do záchodu, bylo na displeji celý běh nula uběhnutých kilometrů. Ne že by hodinky nefungovaly.Signál od satelitů byl dostatečně silný a všechny ostatní funkce pracovaly perfektně. Ale na displeji byla stále ta nula. Celý den mě pronásledovaly další drobné nehody.Vždy měly něco společného s technikou. "Modem nenalezen," hlásil mi notebook se zabudovaným modemem, který jsem předcházející rok bezproblémově používal. "Špatné heslo nebo přihlašovací jméno," vzkázala mi e-mailová schránka. Když se počítač po hodině práce bezdůvodně sám vypnul, pochopil jsem to jako jasný signál. Už jsem se ho ani nepokusil znovu zapnout. Uléhal jsem ten večer do postele s úzkostí. Co se to stalo? Pohněval jsem si nějak boha technologií?
Život bez počítačů, telefonů a dalších vymožeností je jistě možný.Ale teprve když je člověk jimi obklopen, a přesto je nemůže využívat, tak pochopí, jak je na nich závislý. Ráno jsem se probudil před zazvoněním budíku, nevěda ani, zda ta malá elektronická věc bude fungovat. Sebral jsem z topení části telefonu, kvapně je složil a přístroj zapnul. Napětí trvalo tři vteřiny.A pak se na displeji objevila ta nádherná zpráva: Máte 32 nevyzvednutých zpráv.Kurzy měn
25,330
20,540
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře