nahoru

Menu od 26. února do 4. března

Petr Volf 3. března 2004 • 18:52

Předkrm
SUPERSTART

Vysoká škola uměleckoprůmyslová, náměstí Jana Palacha 80, Praha 1, otevřeno denně mimo neděli (10-18), do 3. března

Kdo se loni nedostal do Benátek na 50. bienále, může se v Praze na vlastní oči přesvědčit, jak to vypadalo v československém pavilónu. Je zde zopakována společná expozice české skupiny Kamera Skura a slovenské Kunst-Fu, jež dostala název Superstart a zachycuje sportovce na kruzích, který se nápadně podobá Ježíši.

Hlavní chod
ELLIOTT ERWITT

Leica Gallery Prague, Nejvyšší purkrabství Pražského hradu, Praha 1-Hrad, otevřeno denně (10-18), do 12. dubna

Po úspěchu výstavy Helmuta Newtona (poslední před lednovou tragickou smrtí) přichází pražská Leica Gallery s expozicí Elliotta Erwitta, další přední osobnosti světové fotografie dvacátého století. Reportéru Erwittovi, členu nejprestižnější agentury Magnum, bude v červenci šestasedmdesát a nyní lze vidět šest desítek jeho fotografií z období 1953 až 2001.

Dezert
DALÍ, MAGRITTE

Galerie Miro, kostel sv. Rocha, Strahovské nádvoří 1/132, Praha 1, otevřeno denně (10-17), do 4. dubna

Galerista Miro Smolák připravuje v Praze Muzeum Salvadora Dalího, které by měl navrhnout slavný architekt Daniel Libeskind. Než k tomu dojde, tak určitě potěší Dalího fanoušky jeho sochami ze sedmdesátých let minulého století, a na své si přijdou i milovníci René Magritta: jsou prezentovány litografie vytvořené podle obrazů slavného surrealisty.

Petr Volf


Kurzy měn
25,300
20,480
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře