nahoru

Menu od 19. do 26. února

Petr Volf 2. dubna 2005 • 00:50

Předkrm
BOŠTÍK, MRÁZEK, KŘÍŽEK

Galerie Benedikta Rejta, Pivovarská 29-34, Louny, otevřeno denně mimo pondělí (10-18), do 11. dubna

Vynikající výstava Václava Boštíka, Jiřího Mrázka a Jana Křížka představující jejich díla ze čtyřicátých a padesátých let minulého století byla prodloužena! Kdo ji ještě neviděl, má příležitost rozšířit si obzory, ale i ten, kdo přehlídku viděl, by se měl do Loun vrátit, protože většina exponátů byla obměněna.

Hlavní chod
LADISLAV SITENSKÝ

Muzeum hlavního města Prahy, Na poříčí 52, Praha 8, otevřeno denně mimo pondělí (9-18), do 28. března

Ladislav Sitenský proslul zejména svými působivými fotografiemi z pro středí československých letců ve Velké Británii během druhé světové války. Jeho nejčerstvější výstava však pojednává o úplně jiném žánru: o portrétech osobností. Letos pětaosmdesátiletý fotograf vybral ze svého bezedného archívu bezmála dvě stovky snímků herců, zpěváků, básníků, politiků, ale nechybějí ani jeho váleční kamarádi - to by nebyl Sitenský, aby na ně zapomněl ...

Dezert
ITALSKÉ VIDEO

Galerie Futura, Holečkova 49, Praha 5, otevřeno od středy do neděle (12-19), do 29. února

Pokud vás zajímá, na jaké úrovni je současná video tvorba v Itálii, vhodnou příležitostí je výstava Naše osobní vize, která přibližuje dílo čtrnácti mladých autorů. Jejich projev je v souladu s názvem vskutku osobní, velmi intimní, pokaždé na vysoké profesionální úrovni. Počítejte s tím, že než všechno prohlédnete, uplyne doba, jako byste sledovali celovečerní film.

Petr Volf


Kurzy měn
25,290
20,490
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře