nahoru

Notebook Miloše Čermáka

Miloš Čermák 11. února 2004 • 17:03

BYL NEBYL JEDEN MAJKROU...

... a ten si na Internetu zaregistroval stránku s názvem Majkrousoft. Vlastně se doopravdy jmenoval Mike Rowe, ale to je vcelku jedno, protože pro tuto kauzu je důležité, jak se jeho jméno vyslovuje. Kanadského středoškoláka kontaktovali právníci tamní pobočky Microsoftu (rozumíte?) a oznámili mu, že svou registrací narušuje práv a daná jejich ochrannou známkou. Požádali ho o převedení domény ("Vyjděte s rukama nad hlavou a položte doménu metr před sebe! Jeden prudký pohyb a je po vás!") ,za což mu nabídli deset dolarů. Jenže když už se narodíte se jménem Majkrou a dostanete nápad založit si stránku Majkrousoft, tak byste mu seli být hodně velké ťululum, abyste se spokojili s deseti dolary.
Chci deset tisíc, vzkázal Majkrou a spor byl na světě. V ten moment vstoupila do hry média, která případ vykreslila - jak jinak? - coby konflikt mezi bezcitnou nadnárodní korporací a nevinným dítětem, jemuž globalizující otesánek navíc upírá práv o na jeho jméno. Vše najelo do starých známých kolejí. Na Internetu se vzedmula mohutná vlna solidarity a rozněžnění aktivisté začali posílat první dolary pro Majkrouovu obhajobu. Milovníci mediálního kýče však nakonec zůstali zkrátka. Majkrou a Microsoft se dohodli! Co za to?
Výlet k Billu Gatesovi a herní konzolu plus nějaké hry zdarma. Ponaučení? Když jste podnikatel a chcete byť nepatrně konkurovat Microsoftu, tak vás tato firma zruinuje, a pak koupí, případně koupí a pak zruinuje, v nejlepším případě pouze zruinuje, a můžete se jít klouzat. Ale když jste neškodný puberťák, tak na vás udělá: "Ty ty ty!" ,ale pak vše urovná pytlíkem bonbónů. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.Kurzy měn
25,290
20,480
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře