nahoru

Digitalizace ve finiši

JAP 4. února 2004 • 13:12

Ministerstvo informatiky se rozhoupalo a minulý týden konečně představilo dlouho očekávanou Koncepci přechodu na zemské digitální rozhlasové a televizní vysílání. Mnoha lidem tím ale radost neudělalo. Rozhodně ne České televizi, jejíž plán na vlastní veřejnoprávní multiplex se čtyřmi celoplošnými programy - včetně zpravodajské ČT 3 a vzdělávací ČT 4 - zůstane minimálně do roku 2006 jen na

Foto
papíře, protože ministerstvo usoudilo, že za současné finanční situace na to Kavčí hory prostě nemají. Rozplývat se blahem nemohou ani komerční stanice, kterým Koncepce neslibuje volná místa v prvních dvou multiplexech - i když ministr Vladimír Mlynář míní, že jejich majitelé by jich mohli dosáhnout právní cestou, protože licence Novy a Primy jsou psány tak obecně, že nespecifikují formu distribuce signálu.
Všechny televizní diváky ale potěší fakt, že první digitální licence by se měly začít udělovat ještě letos. A koncem roku se nové televizní programy mohou objevit v éteru (o licenci už požádala hudební televize Óčko, předpokládá se zájem Galaxie sport a dalších kabelových programů). Pravda, zatím půjde o vysílání na velmi omezeném území a za předpokladu, že si koupíte set-top-box (viz Reflex 41/03), ale aspoň něco.

JAP


Kurzy měn
25,290
20,490
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře