nahoru

Masáž Jiřího Davida

Jiří David 28. ledna 2004 • 16:20

To, že našim deníkům dochází erudovaný, zasvěcený prostor pro reflexi současného umění, je známá věc. A když už si deníky náhodou všimnou, že existují nějaké galerie, tak největší prostor dostane galerie Zjeviště. Nová, úctyhodná galerie populárních osobností show-businessu. Myslím, že je fajn, že si herci, zpěváci, modelky,moderátorky večerních i ranních zpráv, baviči a rosničky malují. A ti, co náhodou ještě nevzali štětec do ruky, měli by to zkusit, fakt, protože je to dobrá relaxace od stresujícího publika. Je fajn, že mají konečně svou galerii. Snad tam zavítají kromě vládních činitelů i hradní příznivci naší české identity.Je totiž z čeho vybírat.
Vkus, vlastně jen pouhý zájem o originál, má své kouzlo. Věřtemi. Zjeviště se určitě ekonomicky nepotopí tak jako ty intelektuální, nesrozumitelné, namyšlené, snobské galerie s mazanicemi všech druhů nebo s nasypaným pískem, videem a jinými podvody na divá cích místo seriózního, ručně malovaného portrétu. O nic nejde. Vlastně jen o maličkost, o schopnost dát smysl a důležitost informacím v našich médiích. Aby se častěji stávalo třeba to, jak TV Nova, i když náhodou, uvedla před časem ve svých hlavních zprávách našeho významného umělce Petra Nikla jen jako bezejmennou raritu (!), kuriozitu pro děti, místo "svého" obligátního zvířátka. Ťuťu. Ani ten trapný titulek, o koho jde, jim nestál za to. Ať si však dělá soukromá televize, co chce, a náročnost a profesionalitu ať si vyžerou ti šťouraví, bledí, intelektuální rejpalové.
Ať si zbytek národa myslí, že slov o konceptuální je sprosté slangové slov o západních kunsthistoriček. Noné?! Pusťte druhý díl Kameňáku, lidi to chtějí, lidi se při něm přece baví ... Takže panu Troškovi a jiným filmovým lobbistům přeji více peněz na jejich díla, aby se nemuseli plahočit touto pustou krajinou bez humoru a měli i z čeho žít. Když uvěříš ve svou velikost a hraješ dobře, oklameš okolí, když hraješ špatně, obelháváš jen sebe. Velké Zjeviště nás hlídá, pozoruje, není úniku.

AUTOR JE VIZUÁLNÍ UMĚLEC

Jiří David


Kurzy měn
25,290
20,480
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře