nahoru

Psí život Ondřeje Hejmy

Ondřej Hejma 11. prosince 2003 • 16:22

S komunisty se mluví, a ne že ne! Schválení státního rozpočtu vyšlo nachlup přesně. Zachránila ho dobře vypočítaná absence grebeníčkovců a nikdo se to ani nesnažil zamaskovat.

Foto
A jak to bude dál? Jisté možnosti naznačil ministr Stanislav Gross v rozhovoru pro Lidové noviny. Grilován slečnou Kalenskou přiznal, že "když se ODS chová hůř než sládkovci, prostor se zužuje".
Podobně to má exklausovec, exprimátor a evropský demokrat Kasl. V Právu se svěřil, že jedna věc je spolupráce s komunisty a druhá věc je, když nás nechají vládnout. Celá ta petice je prý jen taková nadsázka. Navíc on sám se podobně jako pohádkový rekrut Martin Kabát čerta nebojí. Tuhle se potkal s komunistou Dolejšem v metru a hovořil s ním, satanášem jedním, jako by se nechumelilo. V kostce je tu předvedeno znovu to, co víme už dávno: že nejde o morálku nebo principy,ale o "prostor" a "vládnutí". A k tomu vládnutí pro voliče těchto stran jedna důležitá zpráva: raději s komunisty než s ODS. Koneckonců ledy praskají i na jiných frontách. Poté, co se jeden vlivný sociální demokrat překvapivě ocitl na nejnověji aktualizovaných sjetinách z Bartolomějské ulice, dostalo se mu překvapivě laskavého pohlazení od Petrušky Šustrové. Po letech nahlédla rozdíl mezi lustrací a ilustrací a sdělila národu, že četba v seznamech je "registru hra ošidná".
Dobrat se pravdy prý není nikdy jednoduché a zničit slušnému člověku pověst není legrace. "Bez nahlédnutí do příslušného svazku prostě nelze vědět, jak to tenkrát za vlády komunistické strany a všemocné Státní bezpečnosti vlastně bylo," napsala někdejší femme fatale pražského undergroundu. Pozdě, ale přece.

Ondřej Hejma


Kurzy měn
25,330
20,550
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře