nahoru

Co si myslí čtenáři na www.reflex.cz?

8. prosince 2003 • 17:41

Obáváte se rostoucího vlivu komunistické strany v České republice?

Ano 68 %
Ne 28 %
Nevím 2 %

Ankety se k 1. 12. zúčastnili 164 hlasující.

Upřímně řečeno, já osobně si víc vážím těch komunistů, kteří se za své názory nestydí, neukrývají se za ně (myslím za ty současné, dnešní, ne ty za období čtyřicetileté nadvlády a teroru) v jiných stranách, jako jsou ODS, ČSSD a ostatní. Zde hlásají svou novou demagogii, zde pod pláštěm demokratických stran páchají proti občanům tohoto státu ještě větší svinstva, než když byli v KSČ! Neříkám, že se jedná o všechny, ale o hodně z dnešních předních politiků, kteří byli tomuto režimu poplatní a dnes chtějí moralizovat a otevřeně plivat oheň a síru na nynější komunisty.
MIRPIL

Komunismus je nebezpečný, protože se tváří lidsky, v citlivých lidech vzbuzuje naději a ideály a v ostatních třeba jen lepší ekonomické vyhlídky. Naší společnosti chybí opravdové a o to bolestivější vyrovnání s vlastní čtyřicetiletou minulostí. Je skutečně obtížné přiznat si všechny dopady morálního marasmu, který postihl náš národ, kdy spousta obyvatel byla ve straně a kdy většina (jak z existenčních důvodů, tak i ze strachu) mlčela. Objevují se falešná vzpomínání na staré zlaté časy, vlastnost pro značnou část populace v této době více než typická.
MARWIN

Proč mají komunisté takové preference? Protože lidé už nevědí, koho volit. ODS? Pár let zkušeností stačí. ČSSD a spol.? To snad není třeba komentovat. A jiná alternativa už není. Jedině se snad vzbouřit a založit opět Království české.
JOHN BOOK

Komunismus je ve své podstatě stejně nebezpečný jako nacismus a je ještě nebezpečnější v tom, že není trestný! Zakázat komunistickou stranu! Všichni lidé by si měli uvědomit, že jediným způsobem, jak se komunistů zbavit, je jít k volbám a někoho volit (NE KOMUNISTY)!
THOMAS

Já osobně se rostoucího vlivu komunistické strany nebojím. Sice ji nebudu volit, ale myslím, že za těch čtrnáct let po revoluci je z ní strana, která se stala kapitalistickou a tržní. Bát by se měli členové jiných stran, protože KSČM má disciplinované voliče.
LUKÁŠ ZEMEN

Komunisté se nemohli změnit a nemohou, ani kdyby nakrásně změnili název. To by byl paskvil. Nejvíc mne pobuřuje, když mi někdo povídá, že ani tenkrát nebyli všichni komunisté "špatní" - byli také hodní komunisté, kteří s těmi zlými nesouhlasili. Pro boha, tak proč k nim lezli?
JENNKurzy měn
25,320
20,540
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře