nahoru

Pátá kolona

19. listopadu 2003 • 14:37

TERMITI VRACEJÍ ÚDER

Boj o navýšení televizních a rozhlasových poplatků začíná dostávat poněkud pitoreskní nádech. Ačkoli se poslanci několikrát dušovali, že reportáž Termiti v pořadu Fakta, která zákonodárce přirovnávala právě k tomuto hmyzu, v žádném případě neovlivní hlasování o výši poplatků, najednou chtějí důležité rozhodování odsunout na začátek příštího roku.
Mluví se o lednu, ale poslanci ve sněmovně nezasednou dřív než v únoru. Pak se schvalovací ceremonie přesune do Senátu a zákon ještě musí podepsat prezident. Lehce se tak může stát, že vyšší poplatky (mimochodem, navrhovaných 95 korun měsíčně už dnes neodpovídá vývoji inflace od roku 1997, kdy se poplatek zvyšoval naposledy) budou realitou až koncem příštího roku. Za odsunutým hlasováním stojí opozice a ministerstvo kultury jako předkladatel zákona s ním souhlasí.
"Atmosféra není dobrá, a podepsala se na ní sama ČT," prohlašuje ministr Pavel Dostál. Jedním dechem dodává, že dohoda s ODS a KSČM je potřebná, neboť v lednu prý bude pro navýšení poplatku "lepší konstelace". Což o to, lepší konstelace by mohla být třeba i na jaře nebo v létě. Jen aby na Kavčích horách v té době měli ještě co vysílat.Kurzy měn
25,290
20,530
28,560
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře