nahoru

Nedáte nám licenci?

Pavel Potůček 19. listopadu 2003 • 14:33

Skoro tři roky se vydavatel deníku Mladá fronta Dnes pokoušel získat licenci pro zpravodajské Rádio Dnes. Neúspěšně. Minulý týden došlo ke zvratu: Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odsouhlasila převod pražského Rádia Classic FM na společnost Mafra Media.

Pokud se domníváte, že Mafra stanici přeformátuje na kýženou zpravodajskou vlnku, jste na omylu. Podle mluvčího společnosti Romana Latuského zůstane vše při starém. "O žádosti o změnu licenčních podmínek neuvažujeme. Radio Classic FM je se svým formátem úspěšným v daném sektoru a naše snaha bude pokračovat dál v současné podobě. Proto nehodláme měnit název stanice ani strukturu vysílání. Naším záměrem je využít zázemí a synergie naší multimediální skupiny, a tím posílit a zvýšit úspěch rádia Classic FM."
Ostatně, Mafra by musela být blázen. Radio Classic FM sice neoslovuje masové publikum, týdně si ho ale naladí 35 tisíc posluchačů, což je mimochodem dvakrát více než u pražského Expres rádia, kterému MF Dnes dodává zpravodajství. To však neznamená, že by Mafra vzdala boj o vlastní zpravodajské rádio. Už koncem listopadu se utká ve veřejných slyšeních před vysílací radou o tři rozhlasové

Foto
frekvence v jižních Čechách. Ve hře jsou vysílače v Českých Budějovicích, Písku a Táboře. A čím že to chce vydavatel MF Dnes zaujmout posluchače?
Základní linií projektu je originální zpravodajsko-informační formát postavený na stručných zprávách z regionu, celé země i zahraničí, při nichž by rádio využívalo redakčního zázemí MF Dnes a zpravodajského serveru iDnes včetně jejich zpravodajů a regionálních poboček. Firma by v podstatě šířila stejné informace několika komunikačními kanály. Doufejme jen, že pokud rádio Dnes získá licenci, neskončí jako stejnojmenný internetový projekt, který Mafra musela z důvodu finanční nerentability zastavit.

Pavel Potůček


Kurzy měn
25,270
20,500
28,590
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře