nahoru

Never more

11. září 2014 • 00:15
Smažky
Smažky
• foto: 
Marek Douša

Tereza Spáčilová

Egu Larse von Triera. Jeho hra na spravedlivě mlčícího už mě nebaví, zvlášť když mění pravidla v závislosti na tom, jestli zrovna potřebuje něco prodat (teď například – pro změnu – pětiapůlhodinovou verzi Nymfomanky). Navíc mě doma učili, že když s někým mluvím, mám se mu dívat do očí. Záda, která ukázal Benátkám přes skype, nemají s očima nic společného. A o anatomii ví zrovna tenhle režisér dost.

Marek Gregor

Nový skečový pořad České televize Pečený sněhulák prostě není Česká soda, i když se k ní už znělkou odkazuje. Sem tam záchvěv zábavy, ale bez vmíchaného smíchu to moc k zasmání není, takže vlastně nuda. Vtípky typu: Vyměníme si s Bruselem čurajícího chlapečka za Svatého Václava půlhodinu neutáhnou! Raději si smotám příští pondělí špeka, možná se pak i zahihňám. A chlapci, když už Česká soda, tak by si váš Pečený sněhulák zasloužil i nějakou opravdovou aktualitu!

Vojtěch Varyš

Způsob, jakým dělá ČT Art „reklamu divadlu“, se posouvá do dadaistické roviny. „Přímý přenos“ znamenité inscenace Divadla Na zábradlí Velvet Havel byl transformován do sestavy detailů a polocelků, v nichž zanikal divadelní zážitek a pro ty, co divadlo neviděli, se stal zřejmě nesrozumitelným nebo přinejmenším zmateným. Že Jan Hřebejk natočil pozuruhodný film podle Pařízkovy inscenace Odpad, město, smrt v Komedii, neznamená to ještě, že „umí“ i přímé přenosy. To je trochu jiný žánr.
NM dostává pečený sněhulák, který se musí naučit být aktuálníDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,470
20,880
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře