nahoru

Never more

6. května 2010 • 00:15
Jihočech
Jihočech
• foto: 
Marek Douša

MARTA SMOLÍKOVÁ - PROCULTURE

Než by Asociace jihočeských výtvarníků podpořila kurátora Michala Škodu, který jedná o budoucnosti mezinárodně uznávaného českobudějovického Domu umění, chtějí využít situace a získat městskou galerii pro sebe. Prý nemají kde oslavovat narozeniny svých členů a místních kolegů. Zřejmě ty cizí, světaznalé kolegy neznají, nezajímají je, a hlavně poznávat nechtějí.

 

JAN SKŘIVÁNEK - ART&ANTIQUES

Člověk nemusí být kamenický mistr, aby poznal, že středověcí stavitelé Karlova mostu k sobě nelepili kamenné kvádry silikonem. Petici vyzývající k zastavení rekonstrukce mostu firmou Mott MacDonald do konce dubna podepsalo již 43 tisíc lidí. A pražští památkáři v čele s panem Kněžínkem však dál trvají na tom, že vše je v naprostém pořádku. Never more je na to bohužel málo.

 

MAREK GREGOR - REFLEX

S kolegou jsme vyrazili do Veletržního paláce. Už před vstupem do budovy nás dostihla kopřivka. Nahňahňané obří objekty na vlastně přirozené kavárenské zahrádce nefungují jako vystavená díla, ale jako sklad harampádí. U vchodu pak sice milá, ale na nedůstojné místo „odložená“ výstava jedné z nejvýraznějších osobností z okruhu 12/15, Petra Pavlíka. Kde jinde by mělo dostávat umění další rozměry než v NG? Jenže tady dostává na frak.

 

Never more Asociaci jihočeských výtvarných umělců za jejich „rybníkářskou“ provinčnost.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,310
20,600
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře