nahoru

Never more

25. ledna 2018 • 04:30
Winston Churchill
Winston Churchill
• foto: 
Marek Douša

Nejtemnější hodina je bezesporu skvělý film a vůbec se nedivím hrdým Angličanům, že během projekcí tleskají vestoje. Diváka doslova vsákne Churchillova tíha volby bojovat proti Hitlerovi se zbraní v ruce. Mrzí mě ale, že se do dokonalé psychologické hry vloudila scéna v metru, kde obyčejní Londýňané vlijí premiérovi svou ochotou postavit se tyranovi do žil sílu udělat rozhodnutí. Jeho kompozice je na pokraji revuálního výstupu a divák se sevřeným srdcem čeká, kdy se vagón roztančí. Režisér si prostě vybral blbej (natáčecí) den, ale kdo z nás ho občas nemá.

Milan Tesař

 

Devadesát lidí zemřelo po teroristickém útoku v pařížském hudebním klubu Bataclan v roce 2015. Teď o tom ve Francii natočili fiktivní televizní film, love story. Jenže kvůli tomu, že se to jedné z pozůstalých zdálo „moc brzy“ po tragédii, film byl uložen k ledu. Teď se snad, podle zpráv France 2, vysílat bude, ale neví se ještě kdy. Tak nevím: možná je příliš brzy, ale až se na celou událost zapomene, bude zas příliš pozdě.

Veronika Bednářová

 

Odpočívejte v pokoji, pane spisovateli. My Češi vás máme plné knihovničky, objevil jste nám Provence. A nejen nám. A nejen Provence... Peter Mayle (14. června 1939–18. ledna 2018). 

Kateřina Kadlecová

 

Film Nejtemnější hodina je skvělý a do této rubriky nepatří. Ale ta scéna v metru…Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,310
20,600
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře