nahoru

Věda a technika, hipsteři

Darek Šmíd 29. června 2017 • 00:15

„Já ji nezabil... říká můj Fitbit.“ Tomu se říká alibi technologického věku: při vyšetřování vraždy Nicole VanderHeydenové v americkém Wisconsinu přišlo jednomu z potenciálních podezřelých vhod, že měl v době činu na ruce elektro­nické zařízení Fitbit, které lze využít k monitorování běhu či spánkového cyklu: a zařízení hodnověrně nahlásilo, že v době zločinu spal jako miminko.

Moudré hlavy ve Stanfordské univerzitě budují technologii, s níž by se elektrická auta v budoucnu nemusela přes noc strkat do zásuvky. Bezdrátové elektrické nabíjení pohybujícího se předmětu, jež funguje na principech kvantové mechaniky, se podařilo uvést do praxe se žárovkou LED, která byla nabíjena v pohybu na ploše jednoho metru; nabíjení aut při jízdě na dálnici je další krok.

Trest smrti za status na Facebooku? Ano, v Pákistánu. Tajmúr Razá, který na svém facebookovém profilu urážel proroka Mohameda, byl zatčen, když si na mobilním telefonu přehrával „rouhačský“ obsah, a trest smrti mu stvrdily jeho další prohřešky na sociální síti. Razá má možnost odvolání. Pokud neuspěje, bude prvním člověkem, jenž by byl za slova na Facebooku odsouzen k smrti.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,260
20,440
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře