nahoru

Věda a technika, hipsteři

Darek Šmíd 22. června 2017 • 00:15

Představte si, že se dostanete na Harvard. Pak si představte, že se s novými prestižními spolužáky dáte do diskuse v soukromém chatu na Facebooku, kde se trumfujete rasistickými fóry o plynových komorách a věšení mexických dětí. A Facebook vás vyhmátne a z Harvardu vás na to konto vyhodí. Tak to se teď stalo asi deseti harvardským studentům, kteří zapomněli, že Facebook vše monitoruje.

Sedm měsíců poté, co společnost Snap Inc. představila Americe futuris­tické brýle Spectacles (jež nahrávají to, co vidíte, a publikují to na Snapchatu), se tyto brýle dostávají na trh (ve specifických prodejních automatech) v Londýně, v Paříži, v Berlíně, v Barceloně a v Benátkách. Do Snapchatu kouká každý den 55 miliónů Evropanů minimálně 30 minut denně, takže Evropa je tímto ztracena.

Oteplování klimatu, rozpouštění ledovců a hnědnutí ledních medvědů, to všechno je úplná pohoda proti tomu, co se děje na exoplanetě KELT-9b, vzdálené 650 světelných roků od Země. Tenhle vzdálený svět to umí na svém povrchu vytáhnout na vyšší teplotu, než má většina známých hvězd – přes den je tu skoro čtyři a půl tisíce stupňů Celsia, což je teplota, při níž se rozpadají molekuly.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,260
20,450
28,690
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
Nejčtenější
Komentáře