nahoru

Václav Klaus ml.: Byty se v Praze nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města

Marek Stoniš24. března 2017 • 07:00
Adriana Krnáčová a Matěj Stropnický.
Adriana Krnáčová a Matěj Stropnický.
• foto: 
Profimedia.cz

Pravidelná páteční rubrika, ve které Václav Klaus ml. odpovídá na otázky šefredaktora časopisu Reflex Marka Stoniše.

1. V den výročí teroristického útoku na letišti v Bruselu zabíjel „osamělý útočník“ v centru Londýna. Máme být klidnější, že jde o osamělé vyšinuté jedince, a ne o teroristy napojené na Islámský stát?

Důvěřujete české vládě, že skutečně odmítá uprchlické kvóty a že dělá vše pro to, aby Praha (na rozdíl od Paříže, Londýna či Berlína) zůstala bezpečným městem? Já ne.

2. Brusel chce harmonizovat finanční a sociální pomoc pro uprchlíky tak, aby byla stejně vysoká ve všech zemích EU. Je správné, aby v Česku dostávali uprchlíci více, než je průměrný starobní důchod?

Tuto otázku snad nemyslíte vážně. Viz výše: Důvěřujete české vládě, že se tomu bude razantně bránit a hájit české zájmy?

3. Donald Trump nepodal před fotografy ruku Angele Merkelové, z čehož vypukla celosvětová aféra. Je Trump skutečně nezdvořák?

Podání ruky je akt přátelství, úcty a zdvořilosti. Asi ty první dva pocity v sobě neměl a převážily.

4. A je nezdvořákem český prezident Zeman, který nejde na pohřeb kardinála Vlka?

Pokud by tam šel, říkali by jiní, že je pokrytec, neboť neměl (lze-li soudit z médií) s kardinálem Vlkem vřelé vztahy. Pohřeb, pokud vím, ještě nebyl — tak bych s případnou kritikou „málo reprezentativní účasti Hradu“ na smutečním aktu vyčkal.

5. Co říkáte nápadu pražské hejtmanky Krnáčové, aby Středočeši nechávali svá auta před Prahou?

A paní Krnáčová podle stejné logiky až někde u Bratislavy? V Praze se nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města byty. Ceny bytů i nájmů prudce rostou – o 17 %. V Praze a před Prahou se za paní Krnáčové nepostavilo takřka žádné záchytné parkoviště. Zato máme 37 různých zón parkování.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,800
29,060
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře