Biatlonistka Veronika Vítková získala v Koreji bronzovou medaili.

Biatlonistka Veronika Vítková získala v Koreji bronzovou medaili. Zdroj: ČOV/PAVEL LEBEDA

10
Fotogalerie

10 fotografií, které dokumentují fantastický bronz biatlonistky Veroniky Vítkové

V sobotu by se museli čeští fanoušci na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu rozpůlit, aby mohli sledovat dva závody, které probíhaly současně. Jeden přinesl kvůli vynikajícímu třetímu místu nekonečnou radost biatlonistky Veroniky Vítkové. Druhý zase velký smutek rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která skončila v závodě na 3000 metrů čtvrtá za triem silných Nizozemek.

Veronika Vítková má v letošní sezoně ze všech českých biatlonistů nejlepší formu, kterou vyšperkovala sobotní bronzovou olympijskou medailí. Lepší byla ve sprintu na 7,5 kilometru pouze fenomenální Němka Laura Dahlmeierová, která vyhrála a druhá Norka Marte Olsbuová.

Ke stříbru ve smíšené štafetě z her v ruské Soči 2014 přidala Vítková svou první individuální olympijskou medaili. „Mám slzy na krajíčku, je to něco neuvěřitelného. V tohle jsem doufala, o tomhle jsem snila,“ říkala dojatá po ihned po závodě pro Českou televizi.

Vítková se narodila 9. prosince 1988 ve Vrchlabí a s biatlonem začala ve 13 letech. Za své koníčky označuje lezení a skialpinismus. V dotazníku pro Český olympijský výbor před Pchjongčchangem uvedla, že jejím cílem je na hrách „vědět, že jsem odevzdala maximum“. To se stalo a bylo toho ještě s přispěním skvělé formy a štěstí i o kousek víc.