Nejsledovanější událost letní olympiády? Podle Twitteru Boltova vítězná dvoustovka | Reflex.cz
nahoru

rx 13. srpna 2012 • 12:00
Usain Bolt
• foto:
Profimedia.cz

Populární mikroblogovací služba zveřejnila na svém blogu pár zajímavých čísel, která dokumentují, jak svět používal Twitter během letní olympiády.

Zde jsou některá z nich:

• olympiády se během 16 dní jejího trvání týkalo cca 150 miliónů tweetů (ve skutečnosti může být toto číslo ještě o něco vyšší, protože ne všechny olympijské tweety, zejména v cizích jazycích, se nutně muselo povést "detekovat")
  • nejvíc komentovanou událostí bylo finále běžecké dvoustovky, které vyhrál Bolt (více než 80 tisíc tweetů za minutu)
  • těsně na druhém místě skončilo finále stovky, kde zlatou získal rovněž Bolt (více než 74 tisíc tweetů)
  • no a třetí skončilo vítězství Andyho Murraye v tenisové dvouhře (přes 57 tisíc tweetů)
  • z událostí, které přímo neznamenaly zisk medaile, se nejvíc tweetovalo o "zatlučení" Kobeho Bryante ve finále basketbalového turnaje USA versus Španělsko
  • deset nejčastěji zmiňovaných sportovců ve tweetech (v tomto pořadí): Usain Bolt, Michael Phelps, Tom Daley, Ryan Lochte, Gabby Douglasová, Andy Murray, Kobe Bryant, Yohan Blake, Lee Chong Wei, LeBron James
  • nejsledovanějším sportem na Twitter byl fotbal (jinak též football, fútbol, soccer a サッカ)