Nejznámější grafitti legendárního umělce Banksyho ožily na fotografiích. Podívejte se

Líbající se strážníci   |   Foto:  Nick Stern
08.06.2012 06:00 - text: pev
Líbí se vám tvorba světoznámého streetartového umělce Banksyho? Pak vaší pozornosti nesmí uniknout snímky britského fotografa Nicka Sterna.


Fotoreportér, který po řadu let v různých koutech světa dokumentoval obchod s bílým masem, občanské nepokoje, dětskou prostituci i přírodní pohromy, strávil posledních několik měsíců napohled zbytečnou činností; hledáním kostýmů a rekvizit, které by mu pomohly rekonstruovat nejslavnější výtvory legendárního britského umělce "bez tváře" - Banksyho.


Postupně vytvořil vlastní verzi dnes už ikonických líbajících se policistů, Ježíše s nákupními taškami nebo anarchisty vrhajícího kytici.

 

I když dnes Stern přiznává, že Banksyho styl a smysl pro humor obdivoval už delší dobu, k vytvoření série "You are not Banksy (Nejsi Banksy) ho prý inspirovaly až loňské občanské nepokoje v Londýně.


"Fotografoval jsem kamaráda (herce v Los Angeles) a chtěl jsem pořídit nějaké snímky, na kterých má hnědou mikinu s kapucí a vypadá jako anarchista. To mi vnuklo myšlenku vyfotit vrhače květin. Potom mě zajímalo, jestli je možné přetvořit další Banksyho díla. Chtěl jsem vědět, jak blízko k originálům se mi podaří přiblížit," popsal zrod unikátní fotosérie Reflexu.


Přestože si v první vlně vybral osm nejznámějších Banksyho snímků, které byly zároveň nejsnáze zpracovatelné, jeho ambice rostou. Do série brzo přibude osm až deset nových snímků, které prý představují daleko větší výzvu.


Své fotografie Nick Stern prodává v limitovaném množství na vlastním webu. Pokud je ale nepotřebujete vidět "naživo", najdete je společně s odpovídajícími Banksyho výtvory v následující galerii:
České NEJ č. 4: Česko, země chodců. Máme nejpropracovanější síť turistických cest na světě

reklama


Diskuse ke článku


 

Anketa

Dokáže Česko integrovat uprchlíky ku prospěchu své ekonomiky?
Ano
479 7%
Ne
6121 93%
více o tématu

Nejčtenější články

Německo chce zrušit minimální mzdu pro uprchlíky. Jak roztomilé

02. 10. 2015 - Miroslav Cvrček - Komentáře

Proč media mlčí o mrtvých Židech?

03. 10. 2015 - Jiří X. Doležal - Komentáře

Víte, kdy zemře Jaromír Hanzlík? „ZA CHVÍLI“

02. 10. 2015 - Milan Tesař - Kultura
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

Je to poukázka na průšvih

Slovem průšvih hodnotí poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (viz následující rozhovor) nový zákon o státním zastupitelství,...

celý článek »

Velké triky s emisemi

Stopy rozsáhlých podvodů s emisemi naftových aut vedou ke dvěma pilířům koncernu Volkswagen: Porscheovu vnuku Ferdinandu Piëchovi a jeho...

celý článek »

Já, řízený cholerik

Konflikty mezi šéfy divadel a herečkami jsou v divadelním světě na denním pořádku. Rozchod Báry Hrzánové a jejího muže Radka Holuba s Janem...

celý článek »

Aktuální číslo