nahoru

5 naprosto zásadních zpráv před víkendem

aja, pev25. května 2012 • 07:29
Gary Connery
Gary Connery
• foto: 
Profimedia.cz

Už vám všechny korupční kauzy lezou krkem? Zneklidňuje vás vývoj české ekonomiky, hořící lesy, nebo nízká kvalita potravin v českých supermarketech? Na chvilku na všechno zapomeňte, je konec týdne. Abychom vám trochu usnadnili přechod do "klidového stavu," přínášíme vám pět naprosto zásadních zpráv před víkendem.

 

 

1. Minifilm Z 873 fotek

 

Fotobanka Getty Images si nechala vytvořit minutový příběh poskládaný z jejích fotografií. Zajímavý experiment, který nám ale zároveň připomíná, jak jsou některé fotky z fotobank specifický a nechtěný komediální žánr.

 

2. LEGO má postavičky k olympiádě

Lego nespí a vydalo sérii mírně obskurních postaviček k olympiádě. Furt přemýšlíme, jestli je boxování se zlatou medailí na krku především hodně sebevědomé nebo hodně nepraktické.

 

Lego k olympiádě3. Jsem hudebník. Na co hrajete? Na Google

Středeční netradiční logo Googlu jste asi viděli: změnilo se v syntezátor Moog. Řada lidí pak na logo Googlu zahráli a nahráli poměrně zajímavé kousky. Třeba tato interpretace Daft Punk:

 

 


4.Pád bez padáku

Když za sebou máte stovky seskoků a vždycky se pohodlně snesete na padáku, je určitá šance, že vás po čase přestane bavit. A začnete přemýšlet o drobném vylepšováku. Co třeba padák pro změnu neotevřít a přistát ve speciálně upravené kombinéze do hromady kartonových krabic? Přesně to se povedlo filmovému kaskadérovi Garymu Connerymu, který vyskočil z vrtulníku v 730 metrech. Elegantní přistání by mu mohl závidět i leckterý opeřenec. Respekt.
5. Zajíci u soudu

Evropští výrobci čokolád si oddechli. Švýcarské čokoládovně Lindt se skoro povedlo prosadit zákaz výroby velikonočních čokoládových zajíců v zlaté fólii s červenou stužkou kolem krku. Takové zajíce totiž sama vyrábí už od roku 1952. K Evropskému soudnímu dvoru proto podala žádost o ochrannou známku. Neuspěla, její zlatí zajíci jsou prý příliš málo výjimeční. Na výrobních pásech po celém světě se tak mohou dál nerušeně "rozmnožovat".

Zajíc Lindt


aja, pev


Klíčová slova: rxrx, adamjavurek, petrvnoucekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,370
20,760
29,020
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější