Jak vás změní psaní diplomky? Podívejte se na originální reality show českého studenta

Už bych fakt měl začít. Ježiši!   |   Foto:  Pavel Šíma, twitter.com/pavel_sima
11.05.2012 06:00 - text: aja, pev
Student politologie Pavel Šíma píše svou diplomovou práci na veřejnosti. Každý den jednou fotografií dokumentuje svůj pokrok. Připojíte se k němu v "cílové rovince"? Pošlete nám svou fotografii se svázanou diplomkou.

Student Pavel Šíma to bohužel nemá tak zmáknuté jako bratři Vít a Michal Bártovi (více o tématu ZDE): diplomku si píše sám a nevykrádá. Potřebuje k tomu ale silnou motivaci - dohled veřejnosti.

 

Proto vytvořil skvělý projekt, který má leccos společného s televizní reality show (odhalené soutěžící v něm ale budete hledat marně).

 

Pojmenoval ho jednoduše - #ProjektDiplomka a v jeho rámci každý den zveřejňuje nejnovější autoportrét před popsanou tabulí. Na ní zaznamenává aktuální počet napsaných stránek, a své každodenní úspěchy a neúspěchy doprovází vtipnými komentáři. Jeho obličej pak odhaluje, jak mu diplomka dává s přibližujícím se datem odevzdání víc a víc zabrat.

 

Kromě fotografií na sociální síti Instagram mohou zájemci prakticky v přímém přenosu sledovat, jak v diplomce utěšeně přibývají stránky. Diplomová práce totoiž vzniká ve veřejně přísupných Google Docs.

 

Diplomka

 

Na Facebooku pak dal přátelům možnost, ať pro něj vymyslí trest, pokud diplomku nezvládne dokončit.

 

O vlastním projektu Pavel Šíma napsal na server TyInternety.cz. Poprosili jsme jej, aby nám své fotografie okomentoval. Další osudy kreativního studenta můžete sledovat na jeho twitterovém účtu @pavel_sima.

 Postarali jste se o to, aby byla ve vazbě. Vyfoťte se s ní

Pokud vás Pavel Šíma inspiroval a sami právě dokončujete vlastní bakalářskou, diplomovou nebo dokonce dizertační práci, můžete se k němu připojit alespoň v cílově rovince.

 

Pošlete nám vlastní portrét (autoportrét) s vytištěnou a svázanou kopií své práce na e-mailovou adresu rxonline@reflex.cz. Do mailu připište její název a případně i krátký komentář, v němž popíšete vlastní utrpení, nebo naopak vtipné momenty, které jste zažili během psaní. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

 

Stroj na peníze? Jak Amanda Palmer našla na Kickstarteru 600000 dolarů a možná i budoucnost hudbyDiskuse ke článku


 

Anketa

 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

D1 – zácpy a fízlování

Nejstarší česká dálnice z Prahy do Brna se modernizuje od roku 2013. Momentálně je na ní pět uzavírek, v nichž je provoz sveden do dvou úzkých...

celý článek »

Rozčtvrcená Lucie II.

Patrně nejvýznamnější tuzemská skupina posledního čtvrtstoletí slaví své třicáté narozeniny a při té příležitosti jsme podnikli stejný pokus,...

celý článek »

Aktuální číslo

DesktopMobile