"Jsem poněkud na vážkách z toho, jak zplesnivěl Hrad za Vaška." Tomáš Klus má nový hit o Bémovi, Kočí i Klausovi

Tomáš Klus   |   Foto:  Profimedia.cz
10.04.2012 17:54 - text: pev
I český písničkář Tomáš Klus má politické situace v Česku po krk. Komerčně nějúspěšnější tuzemský hudebník na vlastní facebookové stránce odhalil svým fanouškům novou píseň, v níž kritizuje téměř všechny nešvary současného českého politického systému.


Písničkář Karel Kryl, kritik "špatného" režimu, by měl z Tomáše Kluse radost. Jeho čerstvý protestsong Iniciativní se pomalu stává novým hitem sociálních sítí.

 

Pětadvacetiletý český písničkář, který na letošním vyhlášení cen Anděl obdržel ocenění zpěvák roku, ve svém sarkastickém textu naráží například na vztah mezi bývalým primátorem Prahy Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem ("Vidím jak Mafii živí magistrát"), upozorňuje na prohřešky politických stran a slabost politiků napříč celým politickým spektrem ("Nebát se lhát / Toť Věc Veřejná", Zase se blýská na další nečasy / 'Sobotku nestrávím doma' - reptá syn / A kníže Miroslav na koni - je to on? Kočí místo otěží svírá diktafon).

 

Ušetřen nebyl ani prezident Václav Klaus ("Jsem poněkud na vážkách Z toho jak zplesnivěl Hrad za Vaška"). Celý text si můžete přečíst na Klusově oficiální facebookové stránce, kde jeho zveřejněním sklidil velký úspěch nebo zde.


"Žiju-li v zemi, jejímž vedením jsem coby občan přehlížen a považován za nehodného diskuse, nezbývá než křičet, neboť na zahleděnce nelze jinak," okomentoval podle ČTK Klus novou píseň. Zatím ji stačil nahrát jen do mobilního telefonu a dnes odpoledne ji zveřejnil na hudebním serveru Bandzone.


Poslechnout si ji ale můžete už i na YouTube:

 

Experiment Reflexu: Poznají kolemjdoucí dobrou hudbu? Tomáš Klus hrál na uliciDiskuse ke článku


 

Anketa

Nejčtenější články

Zeman nezná textaře Horáčka. Doktora Alzheimera zná?

30. 05. 2016 - Jiří X. Doležal - Komentáře

Bylo shození atomové bomby na japonská města ospravedlnitelné?

28. 05. 2016 - Jan Jandourek - Komentáře

Vaříme hezky česky za „nulanulaprdlačky“

28. 05. 2016 - Darina Křivánková - Kultura
 
Sledujte Reflex.cz na Twitteru
 
 
reklama

Články a sekce označené symbolem zámek jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.

Zapomněl jsem heslo

Placená zóna

Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.

D1 – zácpy a fízlování

Nejstarší česká dálnice z Prahy do Brna se modernizuje od roku 2013. Momentálně je na ní pět uzavírek, v nichž je provoz sveden do dvou úzkých...

celý článek »

Rozčtvrcená Lucie II.

Patrně nejvýznamnější tuzemská skupina posledního čtvrtstoletí slaví své třicáté narozeniny a při té příležitosti jsme podnikli stejný pokus,...

celý článek »

Aktuální číslo

DesktopMobile