Každopádně lepší než mít psa, napsal do seznamu "plusů a mínusů" svého sňatku Charles Darwin
To bylo v červenci 1838, před téměř 174 lety. A evidentně sám sebe přesvědčil, že důvody "pro" jsou silnější. O šest měsíců později se oženil a byl se svou ženou šťastný až do smrti ... o 34 let později. A jaké důvody ho napadaly, když se rozhodoval?
Co se stane, když se ožením (například):
- budu mít děti (když dá Bůh)
- setrvalou společnost (a přítelkyni v pozdějším věku)
- domov a někoho, kdo bude pečovat o dům
A co se stane, když se neožením (například):
- nebudu mít děti ani nikoho, kdo by se o mě postaral ve stáří
- budu mít svobodu jít, kam se mi zlíbí
- nebudu nucen navštěvovat příbuzné

Hm. Je TOHLE nejvtipnější video na YouTube?
V Googlu zřejmě musí mít algoritmus na všechno. A tak se rozhodli "vypočítat", jaké je vlastně nejvtipnější video na YouTube. Použili k tomu analýzu komentářů, které u…
Nakonec však Darwin píše, že vědecky došel k tomu, že manželství je lepší než život ve "svobodě". Je to téměř až dojemný dokument, který by si měl přečíst každý, kdo váhá, zda prožít život sám, anebo s celoživotním partnerem.
Diskuse ke článku
Nejnovější v kategorii Zprávy
La Putyka už staví stan. Takhle bude vypadat její šapitó na Letné
24. 05. 2012 - TEREZA SPÁČILOVÁ - ZprávySbohem, Nokie. Vítej, Facebooku. Takhle se proměnil seznam nejcennějších značek světa
24. 05. 2012 - a.Bradáčová na rozcestí. Jak skončí státní zástupkyně, která dozoruje vyšetřování MUDr. Ratha?
24. 05. 2012 - D. ŠrámekČím horší je v Cannes počasí, tím lepší filmy se promítají. Kdo nás zaujal?
23. 05. 2012 - TEREZA SPÁČILOVÁ - ZprávyKdyž je maminka v psychóze. Úřady postupují mechanicky a nezajímá je to hlavní – zda jednají v zájmu dítěte
23. 05. 2012 - Jiří X. Doležal - ZprávyAnketa
301 12%
899 34%
1052 40%
79 3%
268 10%
16 1%
Nejčtenější články
Diktátor na horské dráze. Sacha Baron Cohen se se svým posledním filmem dostal do pasti
22. 05. 2012 - T. SPÁČILOVÁNÁZORY A KOMENTÁŘE
Bohumil Doležal
Začíná druhá fáze případu Rath
Lubomír Heger
Články a sekce označené symbolem
jsou součástí placené zóny. Pro přístup je nutná vaše registrace a platba dle zvolené varianty předplatného. Články a další prémiový obsah pak budete mít k dispozici po dobu odpovídající délce vámi zvoleného předplatného.
Placená zóna
Placená zóna nabízí přístup k exkluzívnímu obsahu časopisu Reflex, zejména pak aktuální vydání Reflexu, které je na webu přístupné ihned v den vydání tištěného Reflexu.


