nahoru

Beachparty s Davidem Guettou: Festival Balaton Sound letos přivítal rekordní množství návštěvníků

red11. července 2018 • 13:30
Beachparty s Davidem Guettou: Festival Balaton Sound letos přivítal rekordní množství návštěvníků
foto: Rockstar Photographers

Na letošní ročník festivalu Balaton Sound dorazilo rekordní množství návštěvníků. V průběhu pěti dní na něj zavítalo v součtu přes 165 000 lidí, což je o 8000 více než v předloňském roce.  Programu pětidenní akce u maďarského jezera vévodila současná špička EDM The Chainsmokers, David Guetta, Martin Garrix, Big Sean, Alesso, Axwell / Ingorsso a řada dalších.

Balaton Sound přivítá každoročně hudební nadšence z téměř 60 zemí světa, jedná se o nejpohodovější plážový festival v Evropě. Festival zaznamenal také rekordní účast fanoušků EDM z České republiky. Nárůst o 20 % oproti loňskému roku znamená ve výsledku, že celkem dorazilo do maďarského Zámardí více než tisícovka čechů.

Z hlediska návštěvnosti byla nejsilnější sobota, areál hostil na 40 000 návštěvníků. Našlapaný program čtvrtého dne uzavíral na hlavní scéně s novým designem David Guetta.

Letošní hvězdný line-up se světově proslulými umělci lákal velké množství lidí po celou dobu konání, což vyústilo v průlomová čísla návštěvnosti. Velký dav způsobil i malé zemětřesení. Lehké vibrace byly zachyceny na měřící stanici během fotbalového zápasu Mexiko – Německo ve chvíli, kdy na právě probíhajícím světovém šampionátu vstřelilo Mexiko vítězný gól.

I přes obrovské množství lidí nedošlo na Balaton Soundu k žádné vážné nehodě či jiné nepříjemné události, celý festival proběhl bezpečně a v klidu. Další ročník festivalu se odehraje 3.-7. července 2019

red


Klíčová slova: Balaton, Maďarsko, festival, kultura, hudba


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,080
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější