nahoru

#musitezazit: Jeden panák? Oslepnete. Dva? Zemřete. Metanol hraje hlavní roli v novém českém filmu

REDAKCE20. dubna 2018 • 19:45
1080p720p360p
#musitezazit 11: Jeden panák? Oslepnete. Dva? Zemřete. Metanol hraje hlavní roli v novém českém filmu
• video: 
reflex.cz

Dvoudílný televizní film o metanolové aféře, série koncertů Báry Polákové, kniha Stín Jiřího Křižana a adaptace knihy Hastrman Miloše Urbana. To jsou věci, které zkrátka musíte zažít! Více se dozvíte ve videu.

V roce 2012 hýbala Českou republikou aféra s pančovaným alkoholem. V souvislosti s jeho konzumací zemřelo devětatřicet lidí. Možná si vzpomenete. A pokud ne, připomene vám to podařený dvoudílný film Metanol, který pro Českou televizi natočila režisérka Tereza Kopáčová podle scénáře Lenky Szántó. V hlavní roli Lukáš Vaculík, obklopený většinou méně známými tvářemi.

Herečka Bára Poláková kolem sebe dokázala postavit slušný producentský tým v čele s Janem Muchowem. Její písničky mají hlavu a patu. Nedávno vydala už druhou desku. Zkrátka to vypadá, že to s hudební kariérou myslí vážně. Od půlky března jede úspěšné turné, jež vyvrcholí třemi koncerty v pražském Lucerna Music Baru.

Stín Jiřího Křižana je přímá, málomluvná, nesentimentální, nesoudící a nevyumělkovaná próza. Skrývá klíč k pochopení české vesnice a neštěstí celého národa.

Nechtěli jsme prezentovat vodníka jako pohádkovou bytost v tom obvyklém, erbenovsko-ladovském duchu, ale spíše jako zvířecí druh,“ říká o hlavní postavě filmu Hastrman jeho režisér Ondřej Havelka.

Více vám prozradí video v úvodu článku.

REDAKCEMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,220
28,960
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější