nahoru

Jediným českým zástupcem na hudebním festivalu Sziget bude Thom Artway

red, ČTK13. dubna 2018 • 11:20
Thom Artway
Thom Artway
• foto: 
ČTK

Jediným letošním zástupcem české hudební scény na prestižním festivalu Sziget, který se koná 8. až 15. Srpna v Budapešti, bude zpěvák Thom Artway. Na Europe stage festivalu Sziget dorazí ze Slovenska také rapper Strapo a zpěvák Peter Aristone.

Festival Sziget, který se koná na jednom z dunajských ostrovů v maďarské metropoli, loni navštívilo kolem 450.000 lidí. Letošní ročník festivalu proběhne v Budapešti od 8. do 15. srpna a pořadatelé zatím oznámili již téměř sto zahraničních jmen, kterým vévodí hvězdy jako jsou Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Lana Del Rey, Mumford & Sons nebo Gorillaz.

"Už jsem si chtěl kupovat vstupenku! Ale prý tam hraju! Jsem moc rád, že mohu být součástí festivalu, který má takový program a atmosféru," reagoval na pozvání Thom Artway, vlastním jménem Tomáš Maček.

Thom Artway za svoji první desku s názvem Hedgehog, která obsahuje i hit I Have No Inspiration, získal Ceny Anděl 2016 v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. Je také výhercem mezinárodního projektu Czech Fresh. V nejbližší době ho čeká vystoupení na festivalu Musik Messe ve Fankfurtu nad Mohanem, vyhledávací festival Great Escape a v průběhu jara zavítá také do Helsinek či Amsterdamu.

red, ČTK


Klíčová slova: kultura, hudba, Sziget, festival, Thom Artway


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,280
29,340
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější