nahoru

#musitezazit: Nesbø vykrádá Shakespeara a oscaroví tvůrci vyrazili na sexuálně drogovou jízdu říznutou ropou

REDAKCE7. dubna 2018 • 11:00
1080p720p360p
#musitezazit 9: Nesbø vykrádá Shakespeara a je to super!
• video: 
reflex.cz

Režisér Trainspottingu se vrací s příběhem únosu vnuka naftařského magnáta, detektivkář Jo Nesbø vydává krimithriller inspirovaný klasikem a je tu nová deska 30 Seconds to Mars.

Trust, nový ambiciózní seriál vysílaný HBO o únosu vnuka naftařského magnáta Paula Gettyho, patří k tomu nejfilmovějšímu, co kdy na půdě televize vzniklo. A byť režisér Danny Boyle zpracovává stejné téma jako nedávno Ridley Scott ve filmu Všechny prachy světa, jeho verze má o hodně víc šťávy, humoru a napětí. Mimochodem — scénář k Trustu napsal stejný chlapík, jenž má na svědomí oscarových 127 hodin a Milionáře z chatrče.

Nejznámější norský autor detektivek Jo Nesbø si ve své nové knize Macbeth z tragédie Williama Shakespeara samozřejmě půjčil mnohem víc než jen jméno hlavního hrdiny – především atmosféru zmaru a zrady. Plnokrevný krimithriller vznikl v rámci mezinárodní vydavatelské iniciativy Hogarth Shakespeare, která pověřuje jednotlivé spisovatele, aby Shakespearova díla převyprávěli do podoby srozumitelné čtenáři 21. století. V češtině (a v další třicítce jazyků) vyšel Nesbøho Macbeth 5. dubna a čujeme tu bestseller!

Právě vyšlo páté studiové album americké rockové grupy 30 Seconds to Mars a její frontman, herec Jared Leto, Reflexu na sklonku minulého roku řekl následující: „Pracovali jsme na ní pět let a momentálně ji v Los Angeles dokončujeme, dennodenně jsme ve studiu. Zatím nemáme přesné datum vydání, ale věřte mi, bude to brzy.“ Ono brzy je pátek 6. dubna, album America, oslavující i kriticky popisující USA, je na světě. Devatenáctého dubna si starší pecky i nové bomby poslechneme taky naživo: 30 Seconds to Mars přijedou po čtyřech letech opět koncertovat do Prahy.

 

REDAKCEColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější