nahoru

Produkuje filmy a navrhuje módu. 5 věcí, které nevíte o Pharrellu Williamsovi

Veronika Bednářová26. března 2018 • 12:49
1080p720p360p
PHARRELL WILLIAMS pouští přátelům album své kapely N.E.R.D.
• video: 
Facebook.com/Pharrell

Na Colours of Ostrava přijede s kapelou N.E.R.D. známý zpěvák a hudební producent PHARELL WILLIAMS. Chlapík v neforemném klobouku od Vivienne Westoodové a jedna z nejdůležitějších osobností světového rocku je taky ale superúspěšný filmový producent a módní návrhář.

Oduševnělý filmový producent

Produkoval velmi zásadní film Skrytá čísla (2016), jež vypráví příběh tří afroamerických vědkyň pracujících v 60. letech pro NASA. Williamsova maminka byla mimochodem kamarádkou jedné z oněch brilantních černošských matematiček, Katheriny Johnsonové. Film získal několik nominací, včetně tří na Oscara a dvou na Zlaté glóby (jedna z nich byla za hudbu). Nebyl to náhodný pokus: loni Williams vyprodukoval filmové drama Roxanne Roxanne a ve snaze pomáhat na svět důležitým filmům hodlá pokračovat. 

Skladatel filmové hudby

Jeho písničky vyvolávají dobrou náladu a to každá popová hvězda neumí. Williams opakovaně zvládá napsat song pro konkrétní filmový příběh, ze které se až posléze stane megahit, jako tomu bylo (jeden případ za všechny) u písně Happy z filmu Já, padouch 2 (nominace na Oscara za hudbu). Na youtube má píseň Happy momentálně 1 001 884 401 zhlédnutí. Pak je to ale ještě Zbouchnutá, Mizerové, Training Day, Charlieho andílci:Na plný plyn, Rychle a zběsile a tak dále. Jeho hudba se díky různým interpretům objevuje i v televizních seriálech, za všechny Sběratelé kostí. 

Módní ikona

Založil dvě vlastní oděvní značky, rád a výborně navrhuje oblečení a šperky, jeho jméno se rychle dostalo do nejvyšších pater módy. Stojí za speciální kolekcí šperků Blason pro módní dům Louis Vuitton, jako první muž v historii se stal tváří kabelek, konkrétně Gabrielle značky Chanel. Občas vyhrává i titul Nejlépe oblékaný muž planety. Politický aktivismus pak projevuje tím, že podporuje výrobu džínového denimu recyklováním plastů z oceánů.

Vášnivý sběratel aut

Jeho velkým koníčkem jsou auta, vede u něj Mercedes-Benz SLR, McLaren Roadster, Ferrari Enzo, Rolls Royce Phantom nebo Porsche Spyder 550. Většina z těchto vozidel má černou barvu.

Pyšný manžel a otec

S manželkou, modelkou a módní návrhářkou Helen Lasichanhovou, má čtyři děti. Nebylo by na tom nic divného, kdyby ještě před dvěma lety neměli jen osmiletého syna Rocketa (česky Raketa), pojmenovaného  „po lidském vynálezu, určeného k tomu, aby stoupal vzhůru“. Na začátku roku 2017 pak do rodiny přibyla ještě trojčata. 

Veronika BednářováColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější