nahoru

Výstava, která je jednou za sto let. Mladé Česko oslaví narození republiky ve virtuální realitě

red16. března 2018 • 12:50
720p360p
Trailer na výstavu Mladé Česko
• video: 
Mladé Česko

V České republice se připravuje 1. výstava ve virtuální realitě na světě, je jí Mladé Česko, Národní jubilejní výstava 2018. Jedná o zcela ojedinělý projekt, který spojuje nové technologie s aktuální tématem. Prezentuje Českou republiku jako technologicky vyspělou zemi s bohatou historií a slibnou budoucností. Podívejte se na video!

Připravovaná Národní jubilejní výstava 2018 „Mladé Česko“ má čtyři stěžejní témata. První zní „Mladé Česko má budoucnost“, a zprostředkuje návštěvníkům vize z oblasti vědy a výzkumu. Druhé téma, s názvem „Česko má svoji kulturu a identitu“, představí sto uměleckých děl na téma národní identity. Další, pod titulem „Česko má obchod a průmysl“, vyzdvihne nejvýznamnější technologie, poznatky a produkty české výroby. Zároveň představí Čechy, kteří dosáhli ve svých oborech mnoha úspěchů ve světě. Posledním tématem je pak „Mladé Česko má minulost“ a bude prezentovat sto nejdůležitějších příběhů české historie, které se odehrály za posledních sto let, a to pomocí videí natočených ve virtuální realitě.

Časová osa jubilejních výstav k výročí republikyČasová osa jubilejních výstav k výročí republiky

 “Výstava má pozvednout sebevědomí Čechů a aktivizovat občanskou společnost. Česko má totiž silnou historii, ale především má velmi slibnou budoucnost!“, dodává k výstavě předseda spolku Mladé Česko, Petr Rachůnek.

Všechny výstavy budou otevřené spolupráci s veřejností, protože cílem celého projektu je aktivizace společnosti a její aktivní přístup. 27. října 2018 bude uspořádána v otevřeném prostoru audiovizuální prostorová prezentace, která představí Mladé Česko jako zemi se staletými kořeny.

Využity budou nejmodernější mediální prezentační techniky, jako je virtuální realita, rozšířená realita, stereoskopie a holografie. Tato okolnost sama o sobě je významnou výzvou, neboť ještě nikdy nebyla uspořádána výstava těmito "novými" mediálními prostředky v takové míře. Významným bodem bude i prezentace robotizace, digitalizace a průmyslu 4.0 vůbec. Další informace naleznete ZDE

redColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější