nahoru

#musitezazit: Nový film od Spielberga a koncert švédské divnoženy

red23. února 2018 • 09:20
1080p720p360p
Akta Pentagon: Skrytá válka a další věci, které #musitezit
• video: 
reflex.cz

Proč byste měli jít do kina na film Akta Pentagon: Skrytá válkaStevena Spielberga? Na co vyrazit do divadla? A jak dopadlo setkání Galiny Vašové, dcery vojenského prokurátora Karla Vaše, a Milana Píky, syna generála Heliodora Píky, kterého Vaš poslal na šibenici v roce 1949?

Steven Spielberg natáčí už přes padesát let, ale pořád dokáže být svou věcí tak zaujatý, že to bere dech. Důkazem je novinářské drama Akta Pentagon: Skrytá válka s Tomem Hanksem a Meryl Streepovou v hlavních rolích. Podle nás jeden z filmových vrcholů zimní sezóny.

Před pěti roky byla s kapelou The Knife headlinerkou festivalu Colours of Ostrava. Teď se k nám extravagantní švédská zpěvačka Karin Dreijerová vrací sólo jako Fever Ray. Její koncert byste si neměli nechat ujít. Totéž platí o dokumentu Křištálový fantom o setkání Galiny Vašové, dcery vojenského prokurátora Karla Vaše, a Milana Píky, syna generála Heliodora Píky, kterého Vaš poslal na šibenici. Uvádí jej Česká televize.

Více ve videu v úvodu článku.

 

redColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější