nahoru

#musitezazit: Nový film od Spielberga a koncert švédské divnoženy

red23. února 2018 • 09:20
1080p720p360p
Akta Pentagon: Skrytá válka a další věci, které #musitezit
• video: 
reflex.cz

Proč byste měli jít do kina na film Akta Pentagon: Skrytá válkaStevena Spielberga? Na co vyrazit do divadla? A jak dopadlo setkání Galiny Vašové, dcery vojenského prokurátora Karla Vaše, a Milana Píky, syna generála Heliodora Píky, kterého Vaš poslal na šibenici v roce 1949?

Steven Spielberg natáčí už přes padesát let, ale pořád dokáže být svou věcí tak zaujatý, že to bere dech. Důkazem je novinářské drama Akta Pentagon: Skrytá válka s Tomem Hanksem a Meryl Streepovou v hlavních rolích. Podle nás jeden z filmových vrcholů zimní sezóny.

Před pěti roky byla s kapelou The Knife headlinerkou festivalu Colours of Ostrava. Teď se k nám extravagantní švédská zpěvačka Karin Dreijerová vrací sólo jako Fever Ray. Její koncert byste si neměli nechat ujít. Totéž platí o dokumentu Křištálový fantom o setkání Galiny Vašové, dcery vojenského prokurátora Karla Vaše, a Milana Píky, syna generála Heliodora Píky, kterého Vaš poslal na šibenici. Uvádí jej Česká televize.

Více ve videu v úvodu článku.

 

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
21,810
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější