nahoru

Zemřel islandský hudební skladatel Jóhann Jóhannsson, držitel Zlatého glóbu za Teorii všeho

Michal Kořán10. února 2018 • 22:25
Zemřel islandský hudební skladatel Jóhann Jóhannsson, držitel Zlatého glóbu za Teorii všeho
foto: Michal Kořán

Jóhann Jóhannsson byl známý především jako skladatel filmů "Příjezd", "Sicario" a "Teorie všeho", který byl nominován na Oscara, byl nalezen mrtvý v pátek v bytě v Berlíně, řekl jeho manažer. Bylo mu 48 let.

Tim Husom, jeho manažer v Los Angeles, uvedl, že berlínské úřady jeho úmrtí vyšetřují a že bude provedena pitva. Příčina smrti je zatím neznámá. Jeho první sólové album "Englaborn" vyšlo v roce 2002; následovaly "Viroulegu Forsetar" (2004), "IBM 1401, Uživatelská příručka" (2006), "Fordlandia" (2008) a poslední "Orphee" v roce 2016. Jóhannsson byl také autorem znělky 21. ročníku jihlavského festivalu dokumentárních filmů Ji.Hlava.

V minulých týdnech Česká televize odvysílala Islandský seriálový thriller V pasti, ke kterému islandský skladatel zkomponoval podmanivou sugestivní hudbu. Jóhann Jóhannsson ale koncertoval také v Česku. V roce 2012 vystoupil společně z violončelistkou Hildur Guðnadóttir v pražském Paláci Akropolis.

Vydavatelství Redbird Music na to na facebooku zareagovalo komentářem: „Ztratili jsme jednoho velmi nadaného a skvělého člověka, s kým jsme měli čest se potkat a pracovat.“

Michal Kořán


Klíčová slova: úmrtí, Johann Johannson, hudba


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
22,120
29,370
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější