nahoru

Berlinale ocení Jiřího Menzela cenou za přínos a pustí jeho film

Tereza Spáčilová6. února 2018 • 15:50
720p360p
Trailer k filmu Tlumočník
• video: 
Bioscop

Jiřímu Menzelovi se dostane prestižní pocty od festivalu Berlinale (15.–25.2.). Jak oznámili jeho představitelé na dnešní tiskové konferenci, zařadí se po bok legend jako Eastwood, Chabrol či Rush a získá cenu za mimořádný přínos, tzv. Berlinale Camera. Pro Menzela je to další potěšující zpráva vedle toho, že se do hlavního programu téže přehlídky probojoval film Tlumočník, v němž se na plátno vrací v pozici představitele hlavní role.

Tlumočníka natočil slovenský režisér Martin Šulík a světovou premiéru bude mít 23. února v sekci Berlinale Special. Ta představuje výjimečné kinematografické počiny či pocty světovým filmařským osobnostem. Ve stejný den zároveň oscarový režisér, jenž se aktuálně zotavuje z těžké operace hlavy, oslaví osmdesáté narozeniny.

Tlumočníka prezentují tvůrci jako road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady absurdní situace. Pro lepší představu nyní zveřejnili ukázku určenou právě pro reprezentaci na festivalu, v níž se poprvé setkávají ústřední aktéři v podání Menzela a Petera Simonischeka, držitele ceny pro nejlepšího evropského herce roku 2016 za nezapomenutelný výkon v komedii Toni Erdmann.

Vedle nich se ve filmu, jenž uvidí i publikum v Beneluxu, Rakousku, Řecku či dokonce Číně, představí také Zuzana Mauréry, Attila Mokos a známá slovenská internetová komička Evelyn alias Eva Kramerová. V Česku se Tlumočník dočká premiéry 27. února, resp. 15. března, kdy vstupuje do kin.

 

 

Tereza SpáčilováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
21,970
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější