nahoru

Nepřesaditelný: Film o Jiřím X. Doležalovi můžete od 16. listopadu vidět ve vašem kině

red8. listopadu 2017 • 08:00
1080p720p360p

Kdo je ve skutečnosti Jiří X. Doležal, o němž bylo napsáno sedm diplomových prací? Jakou roli v jeho životě hraje časopis, do něhož píše pětadvacet let? A jakou roli v něm hrají ženy? A zakázané látky? A pravěk? A samota? A smrt? Na tyhle a další otázky odpovídá s dechberoucí otevřeností dokument režiséra Igora Chauna.

Jestli je něco na Reflexu neměnné – je to jeho X na vršku obálky a pak X ve jméně jeho elitního reportéra, jenž se už dvacet pět let objevuje na jeho papírových a nově i webových stránkách. Takto prostý kořen měl nápad natočit film JXD: Nepřesaditelný!

Návrat Igora Chauna

Máte-li silného hlavního hrdinu, zbývá k němu sehnat velkého režiséra. V Česku je jenom jedno takové jméno – Igor Chaun! Mimořádný talent, na jehož drobný televizní filmeček Štědrý večer paní Hůlové z počátku devadesátých let dodnes nemůžeme zapomenout. Vyznavač buddhismu, jehož youtubový kanál Goscha má multimiliónovou sledovanost. Režisér, který dodnes čeká na svůj velký celovečerák a o němž jeho spolužák Jan Hřebejk prohlásil, že všechny zajímavé věci udělal, jenom když ho někdo vystrčil z bezpečné planiny snění.

Rozhodli jsme se tuhle teorii ověřit. Igor na naši nabídku, která se neodmítá (za šest neděl byla naplánovaná premiéra), reagoval pozitivně. Jako každý filmař, jenž, pokud stihne šibeniční termín, bude mít svůj film na červeném festivalovém koberci.

Film o JXD jde do kin

Redakční nápad propojit dvě silné osobnosti neskončil fiaskem, jak mnozí prorokovali, a tak se režisér po mnoha letech vrátil do světa „velké kinematografie“ a Reflex se stal prvním časopisem na světě, který přivezl na karlovarský festival vlastní film. A tenhle film teď míří do velké kinodistribuce, od 16. listopadu bude běžet v kinech po celém Česku.

Na další ukázky z filmu se podívejte zde >>>

Plakát k filmu JXD: Nepřesaditelný

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
21,800
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější