nahoru

Praha, jak ji neznáte. Hlavní město se mění pod rukama ilustrátorů

red18. září 2017 • 13:20
Praha, jak ji neznáte. Hlavní město se mění pod rukama ilustrátorů
foto: DRAWetc.

Praha opředená mýty i moderní pražská architektura, reálné historické události či zachycení daného momentu ve vizuálním umění nabídne prodejní výstava jedenácti vybraných umělců ze stáje studia DRAWetc. Ilustrátoři představí svůj um v různém provedení grafického designu. Originální série limitovaných tisků budou během výstavy k prodeji.

V roce 2002 založil Vladimír Strejček s kamarády studio DRAWetc. a začal tím psát novou kapitolu komerční ilustrace v České republice. S milníky, kterých bylo za posledních 15 let nepočítaně, se můžete seznámit při příležitosti slavnostního večera 21. září v galerii The Chemistry Design Store. Vstupné je zdarma.

"Slavnostní večer odstartuje krátká retrospektivní prezentace historie studia 15 let v 15 minutách, kterou představí Vladimír Strejček a Petr Fašianok, aby si návštěvníci mohli uvědomit ten neskutečný vývoj ilustrace. Proběhne komentovaná výstava na téma "Praha - báje, pověsti, historie, zkazky, legendy a tak vůbec". Téma volně zpracovalo 11 ilustrátorů a designérů a celý set bude k vidění a prodeji v prostorách The Chemistry Design Store na Malé Straně od 21. září do konce října. A aby toho nebylo málo, dražit se budou tři originální malby, které vznikly na motivy designu kelímků pro McDonalds z dílny studia DRAWetc. Výtěžek aukce pomůže na výstavbě domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí na hematologicko-onkologické klinice FN v Motole," říká o výstavě managing directorka studia Natálie Sahulová.

Slavnostní večer a zahájení výstavy: 21.9. 2017 od 18 hodin v The Chemistry Design Store, U Lužického semináře 86/11, Malá Strana.

red


Klíčová slova: komiks, malba, praha, výtvarné umění


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,070
28,970
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější