nahoru

Štěpán Mareš vystavuje. Zelený Raoul přiletěl do Lipníku nad Bečvou

Dan Hrubý15. srpna 2017 • 09:10
Štěpán Mareš vystavuje. Zelený Raoul přiletěl do Lipníku nad Bečvou
foto: Antonín Cikánek

Nejprve se zdálo, že jde o omyl. Do Galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou přišlo tolik lidí, až to Štěpána Mareše, který zde otevíral svou autorskou výstavu, zmátlo: Víte určitě, že jste tu správně? Nepřišli jste třeba na Leoše Mareše?“

Když se dozvěděl, že ne – že všichni přítomní jsou v galerii správně a vůbec netouží po humoru televizní hvězdy, dodal: „Po pravdě řečeno, moc si toho vážím. V tomhle počasí jde většina lidí raději na plovárnu nebo na pivo.“

Ono totiž bylo v pátek, kdy se vernisáž konala, v Lipníku nad Bečvou přes třicet stupňů. A dusno k zalknutí. Jak na Čapáku po Babišově obvinění, chtělo by se říct.

Štěpán Mareš vystavuje v Lipníku ukázky z nekonečného komiksového seriálu Zelený Raoul, který je - po více než tisíci sto dílech - spojen s Reflexem poutem vpravdě nerozbitným, ale návštěvníci tu najdou i ukázky z jeho další tvorby. „ Ilustrace, portréty, nebo třeba komiksový příběh, který Štěpán připravuje s klasikem tohoto žánru - Ondřejem Neffem. Jmenuje se Dívka s mramorovou tváří a jde o detektivku - horror, po neffovsku prolínající tradici českého a amerického komiksu,“ popisuje Marie Šuláková ze Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou. Mareš sám už dlouho obdivuje slavné americké kreslíře, jako byli Wally Wood, Russ Heath, či Gil Kane.

Výstava je otevřená každý den, včetně sobot a nedělí, až do 8. října.

Dan HrubýMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,810
22,180
29,430
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější