nahoru

5 zásadních věcí, které čekat v Praze od Stinga. Už za týden na festivalu Metronome

Veronika Bednářová16. června 2017 • 13:55
Sting vystoupí na Metronome Festivalu už za týden. A v plné koncertní síle!
Sting vystoupí na Metronome Festivalu už za týden. A v plné koncertní síle!
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Pražskému Metronome festivalu, který se koná příští týden, 23.–24. června na Výstavišti v pražských Holešovicích, dominuje britský hudební mág Sting. Na jeho koncertě byl Reflex exkluzívně letos v březnu ve Stuttgartu. „V Praze chystám podobný playlist,“ řekl zpěvák Reflexu tehdy. Takže: ať přesně víte, co za týden zažijete! Bude to trvat 90 minut!

1. Sting není úplně moc showman. To je skvělé. Když zpívá, píseň spíš hluboce prožívá, než že by se jakkoli předváděl. To jeho koncertu dodává úžasnou, neobvyklou, hlubokou, někdy až mystickou atmosféru.

2. I starý bard má nové hity, které tu budou navěky. Měli byste je slyšet naživo. Čekejte bedlivě na vrchol večera ze Stingova nového alba 57th & 9th; jmenuje I Can’t Stop Thinking About You (Nemůžu na tebe přestat myslet) a je o tom, jak je někdy strašně těžké najít múzu, inspiraci.

3. Ve vokálech se ke Stingovi připojuje jeho charismatický, usměvavý a talentovaný syn, Joe Sumner. Sting mu dává prostor i v záři reflektorů a Joe si ho zaslouží: jeho zpěv vynikne hlavně v nostalgických baladách.

1080p 720p 480p 360p 240p
VIDEO: Sting zdraví Prahu a vypráví o mileneckém vztahu s kytarouVIDEO Veronika Bednářová

4. Bude tu určitě Every Breath You Take, i když možná až jako přídavek, jako ve Stuttgartu. Zní pořád dokonale. Na první pohled je to sice romantická slaďárna z dob The Police, ale Sting, jenž je autorem hudby i textu, o písni tvrdí, že je „vlastně zlá“. Vznikla v roce 1983, kdy se rozváděl, a je prý spíš o stalkingu než o lásce. Každopádně bez ní z Holešovic domů nechoďte.

5. Sting je stabilní a věrný člověk: nejen že má 25 let stejnou manželku, ale často i totožné spolupracovníky. Patří k nim především kytarista Dominic Miller, kongeniální spolupracovník, jenž je hlavním členem Stingova týmu už od roku 1991. Všimněte si, že teď už s nimi hraje i Rufus Miller, Dominikův syn; roste prostě nová generace, která se učí od svých otců zakladatelů.

Písničky, které asi od Stinga uslyšíte

O Stingovi se traduje, že často střídá playlisty, a jeho koncerty tak bývají jedinečné. Playlist z pražského Metronome festivalu by tak třeba, zhruba, mohl vypadat takhle:

Synchronicity II

Spirits in the Material World

Englishman in New York

She’s Too Good for Me

I Can’t Stop Thinking About You

I Hung My Head

Fields of Gold

One Fine Day

Petrol Head

Shape of My Heart

Pretty Young Soldier

Message in a Bottle

Ashes to Ashes (vokály Joe Sumner)

50,000

Walking on the Moon

So Lonely

Desert Rose

Roxanne / Ain’t No Sunshine

– – –

Next to You

Every Breath You Take

– – –

The Empty Chair

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,270
29,320
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější