nahoru

Sex a násilí na pokračování: Další série skandálního seriálu Versailles začíná

Daniel Baret16. dubna 2017 • 13:30
Sex a násilí na pokračování: Další série skandálního seriálu Versailles začíná
foto: Canal +

Když loni na jaře zařadila veřejnoprávní britská televize BBC do svého vysílání seriál Versailles, strhla se na ostrovech pravá bouře. Seriál popisující život na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. byl označen za pornografický a prosycený násilnými scénami. Sex či násilí se v první sérii objevuje zhruba každých 15 minut a „konkurovat“ mu v tom může snad jen i u nás velmi populární Hra o trůny.

Problémem v případě seriálu Versailles nebyly časté sexuální scény, ale spíše fakt, že některým Britům se nelíbilo, že něco podobného vysílá veřejnoprávní BBC. A diváci budou moci diskutovat znovu – druhá série startuje ve Francii již 27. března (tam byla i premiéra první série a to už v listopadu 2015) a ve Velké Británii 21. dubna.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Trailer k seriálu Versailles.VIDEO Canal +

Seriál popisující život za Ludvíka XIV. (tomu se říkalo i Král Slunce, panoval 72 let, nejdéle ve francouzské historii) si získal svoji pověst poměrně umným marketingovým tahem producentů, protože dvě velké sexuální scény byly zařazeny hned do prvních šesti minut prvního dílu. O reklamu a ohlasy tak bylo postaráno. Navíc se tak stalo bez ohledu na to, že odborné kritiky byly spíše smíšené.

Někteří si kladou také otázku, zda samotný seriál popisuje skutečné události, nebo je to jen autorská fikce. Král Ludvík XIV. sice proslul svými avantýrami s mnoha ženami, ale byl také velmi významným panovníkem, který byl důležitým patronem umění a věd, vydal několik zásadních zákonů ohledně náboženství a vedl války, které měly vliv na velkou část Evropy.

Krále Ludvíka XIV. hraje v seriálu britský herec George Blagden (27).

Daniel Baret


Klíčová slova: Versailles, seriál, kultura, televize


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,190
29,390
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější