nahoru

Dobrodružná cesta na Berlinale: Ve vlaku s mrtvolou

Veronika Bednářová16. února 2017 • 16:30
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Rozumíte, všechno vypadalo idylicky: vlak EC 178 z Prahy do Berlína vyjel v 6:28 ráno, jak měl. V 7:55 posílám kolegyni Kateřině Kadlecové fotku s pozadím Děčína, jejího rodného města. Píšu: „Alois Negrelli just on time“ - tak se ten EuroCity vlak, se zásuvkou pod každým sedadlem, jmenuje.

Když v 10:20 volám do Berlína, že v 10:57 budu na peróně, ať mě čekají u tiskového centra Berlinale, uvědomělejší němečtí spolucestující už zavírají laptopy – aby to měli sbaleno včas.

O dvacet minut později zastavíme ve vesnici Oehna, prý přes koleje spadla kláda – odstraní ji a zas pojedem. Za chvíli se to zhorší – vypadá to na zpoždění 60 minut.

I ti nejklidnější pasažéři vystupují v Oehně z vlaku a telefonují. Signál je ale proměnlivý, jen na esemesky. „Snad neumřu v Oehně,“ slyším říkat do telefonu jednu starší paní.

Když o další půlhodinu později přijdou zaměstnanci oehnského nádraží s řešením - obrátíme se a budeme couvat, do Berlína dojedeme oklikou - taky se trochu bojím.

Prý budeme v Berlíně ve 13:15, o dvě hodiny a osmnáct minut později, než plánováno. Stále ale stojíme v Oehně.

Vynucená zastávka u vesnice Oehna.

„Jezdím tady 27 let každý týden, ale tohle se mi ještě nestalo,“ říká mi spolucestující Klaus v pruhovaném svetru.

 

Radši si zdřímnu a probudím se ve 13:21, jsem ale v klidu – Berlín je přece konečná, nepřejela jsem. V 13:24 to konečně vyšlo najevo: podle hlášení paní dispečerky vlak před námi v Oehně zabil člověka a musí se to vyšetřovat! Takže smrt se v Oehně přeci jen stala.

Do Berlína prý přijedeme ve 14:07.

Ve 14:01, ze zoufalství, začínám psát tenhle sloupek. Na hlavní berlínské nádraží dorážíme ve 14:20, se zpožděním 203 minut.

Ale hlavně, že se nikomu nic nestalo.

Veronika Bednářová


Klíčová slova: vlak, Berlinale, Berlín, cestování


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,850
22,020
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější