nahoru

Festival Colours of Ostrava oznámil další hvězdu - vystoupí britská kapela Jamiroquai

ČTK17. ledna 2017 • 13:15
Frontman kapely Jamiroquai Jay Kay při vystoupení v Bělehradě v roce 2013.
Frontman kapely Jamiroquai Jay Kay při vystoupení v Bělehradě v roce 2013.
• foto: 
Profimedia.cz

Britská multižánrová kapela Jamiroquai vystoupí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava. Skupina se pohybuje na pomezí jazzu, soulu, diska a funky. ČTK to dnes řekl mluvčí mezinárodní přehlídky Jiří Sedlák. Festival se koná od 19. do 22. července opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic.

"Obnovení Jamiroquai s frontmanem Jayem Kayem přijedou do Ostravy s čerstvou ́kosmickou ́energií. Předvedou svoji strhující taneční show na pomezí funky, acid jazzu, soulu, rocku, diska i elektra," řekla ČTK ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Jamiroquai od svého vzniku v roce 1992 získali nominace a cenu Grammy, vítězství v hudebních soutěžích televize MTV Video Music Awards a Mobo Awards, mnoho nominací na britskou hudební cenu Brit Awards, prodali desítky milionů alb, trhali rekordy v hitparádách, roztančili festivaly i největší světové koncertní haly.

V programu ostravského festivalu kapela doplňuje již zveřejněná jména jako Imagine Dragons, Norah Jonesová, Alt-J, Birdy, Moderat, Benjamin Clementine, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,200
29,400
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější