nahoru

Jak vypadá Hřebejkovo Zahradnictví? Sledujte první ukázku z filmu, který dějově předchází Pelíškům

Martin Bartkovský9. prosince 2016 • 08:00
720p480p360p240p

Nejde vlastně o jeden film, ale o unikátní trilogii. Tvůrčí duo tvořené scénáristou Petrem Jarchovským a režisérem Janem Hřebejkem vypustilo do světa první ukázku z nového projektu, kde se setkáme se všemi postavami z legendárních Pelíšků. Jen budou o něco mladší, film se totiž odehrává za druhé světové války a po ní.

Dávám bolševikovi dva roky, maximálně tři. Replika, kterou v ukázce pronáší Martin Finger, nás vrací mezi staré známé. A komu by to nebylo jasné, následuje pro jistotu scéna s litím olova. Je tedy předem jasné, že trilogie Zahradnictví zabrnká v roce 2017 na nostalgickou vlnu. Vše odstartuje na jaře snímek Rodinný přítel, který údajně vezme za srdce. Následovat jej bude Dezertér, který zamrazí na podzim a v zimě rozesměje Nápadník.   

V hlavních rolích se představí  celá plejáda českých herců - Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger, Klára Melíšková, David Novotný, Anna Fialová a další. V epizodních rolích můžete vidět slavné české youtubery – Jirku Krále a Nikol Čechovou. První film v kinech poběží od 27. dubna.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,060
29,250
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější