nahoru

SIGNAL festival má za sebou první večer čtvrtého ročníku, nejvíce lidí navštívilo instalace na Karlově náměstí

LeT14. října 2016 • 15:40
SIGNAL festival má za sebou první večer čtvrtého ročníku, nejvíce lidí navštívilo instalace na Karlově náměstí
foto: Andrew Proudlove

Festival světel SIGNAL včera v 19:00 odstartoval svůj 4. ročník a ulice Prahy se opět zaplnily lidmi. Nejnavštěvovanějším místem večera bylo podle statistik společnosti Cisco, která vychází z počtu lidí připojených na festivalovou wifi, Karlovo náměstí, kde diváky nalákaly instalace australské umělkyně Amandy Parer Fantastic Planet a španělského umělce Javiera Riery Garden in Development. Na druhém a třetím místě v diváckém zájmu se dle statistik umístily videomappingové lokace Staroměstské náměstí a náměstí Míru.

SIGNAL festival trvá od 13. října do 16. října, Prahu rozzáří každý den od 19 hodin do půlnoci. Divákům nabízí 23 světelných instalací od umělců z 11 zemí světa, z toho jednu denní, dětské představení Karel IV. V SIGNAL Dome, které je v provozu vždy od 9:30 do 18:30. Návštěvníci se mohou těšit na monumentální světelné objekty, interaktivní instalace, kde si vyzkouší svoji kreativitu i oblíbené videomappingy. Vstup na festival je zdarma, placené jsou dvě instalace: představení v SIGNAL Dome a videomapping u Tyršova domu.

O SIGNAL festivalu:

Největší kulturní událost v České republice propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy. Festival během tří let přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí, kteří se v rámci interaktivních instalací podíleli na podobě každého ročníku. Letos SIGNAL festival rozzáří Prahu už počtvrté, od 13. do 16. října.

1080p 720p 480p 360p 240p
Čtvrtý ročník SIGNAL festivalu je právě teď! Od 13. do 16. října v ulicích Prahy 1, 2 a 3. VIDEO reflex.cz

Poděkování:

Festival světla v Praze SIGNAL vzniká za laskavé podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Velvyslanectví USA v Praze, městských částí Praha 1, Praha 2 a Praha 3.

Více informací na www.signalfestival.com Facebook: www.facebook.com/SignalFestival

 

LeT


Klíčová slova: signal festival, praha, 2016


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Ten přijede s kapelou N.E.R.D. Další hvězdy najdete v našem přehledu. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,130
28,920
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější