nahoru

Další ročník Festivalu spisovatelů Praha přiváží do metropole autora kultovního Klubu rváčů i nositele Nobelovy, respektive Kafkovy ceny

Kateřina Kadlecová4. října 2016 • 10:13
Chuck Palahniuk hledá v novém románu původ terorismu
Chuck Palahniuk hledá v novém románu původ terorismu
• foto: 
Profimedia.cz

Díky prezidentovi Festivalu spisovatelů Praha Michaelu Marchovi a jeho týmu jsme v předchozích letech v Česku (a na stránkách Reflexu) přivítali takové osobnosti literárního světa jako Michaela Cunninghama nebo Dona DeLilla. Letos přehlídka, která slavnostně zahajuje už v pátek 7. října, slibuje příjezd srovnatelných veličin.

Číst ze svých děl a diskutovat s publikem budou například jihoafrický nositel Nobelovy ceny za literaturu John Maxwell Coetzee (dnes žijící v Austrálii) nebo populární americký romanopisec a autor kultovního Klubu rváčů Chuck Palahniuk, kterého v Praze i Brně uvidíme diskutovat, předčítat, podepisovat své knihy i křtít české vydání komiksu Klubu rváčů 2. Recenzí Palahniukových knih – nový titul vychází prakticky rok co rok, stejně jako české překlady v prestižní odeonské edici Světová knihovna – jsme v Reflexu v posledních letech publikovali několik: ať už jde o Deník, Strašidla, Pygmeje nebo Snuff. 

Přijede rovněž držitel Goncourtovy ceny Kámel Daúd, jehož převyprávění Camusova Cizince v románu Meursault, přešetření zaplnilo jeho život výhrůžkami smrtí – recenzi kontroverzní, v Česku loni vydané prózy čtěte ZDE. Ze tří česky vydaných knih nositele Ceny Franze Kafky, čínského prozaika Jen Lien-Kche, bude v hlavním sále Valdštejnského paláce předčítat David Prachař, české publikum se seznámí i s dílem egyptského básníka Mohameda Metwalliho nebo s tvorbou jediné české zástupkyně a zároveň jediné ženy v šestičlenné skupině pozvaných literátů, básnířky, překladatelky a autorky povídek Marie Iljašenko.

Více o téměř dvoutýdenním programu Festivalu spisovatelů Praha vizte na pwf.cz.Klíčová slova: spisovatel, spisovatelka, knihy, festival


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Slavnostní zahájení se promění v uctění památky nedávno zemřelého Miloše Formana. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
21,880
29,140
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější