nahoru

Dva roky od sebevraždy Robina Williamse: Tvrdil, že přichází o rozum, uvěřili mu až po pitvě

Leila Chadalíková11. srpna 2016 • 12:54
Dva roky od sebevraždy Robina Williamse: Tvrdil, že přichází o rozum, uvěřili mu až po pitvě
foto: profimedia.cz

Přesně před dvěma lety se rozhodl herec Robin Williams, jenž je označovaný za jednoho z největších herců své doby, ukončit život. Třiašedesátiletý herec trpěl korovou demencí s Lewyho tělísky, která způsobuje halucinace, potíže s motorikou a výkyvy v mentálních stavech.

Zjednodušeně řečeno, Robin Williams věděl, že přichází o rozum. Byl náladový, trpěl halucinacemi, třesem, zapomínal a byl paranoidní. Nikdo mu však nedokázal pomoci. Vzal si život a podle prvních zpráv proto, že trpěl depresemi. Pravda byla však mnohem horší. Williams mluvil pravdu, když přesvědčoval okolí, že vidí věci, které nejsou. Na jeho chorobu se přišlo až při pitvě. Pojďte si s námi připomenout život mnohonásobně oceněného umělce. 


 Klíčová slova: robin williams, herec, sebevražda, život


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

V pátek 29. června začíná 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, skončí v sobotu 7. července. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Mezi hosty festivalu se objeví režisér, scénárista a herec Richard Linklater, který bude reprezentovat první ohlášenou sekci festivalu věnovanou organizaci Austin Film Society. 

+ dárek navíc
K předplatnému dárek navíc

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
22,080
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější