nahoru

Do Česka konečně přichází seriál Vikingové

Leila Chadalíková27. července 2016 • 16:10
 Do Česka konečně přichází seriál Vikingové
foto: oficiální zdroj

Televize Prima představila podzimní vysílací schéma a novinky, které pro své diváky připravuje. Prima COOL začne vysílat seriál Vikings, a to pod českých názvem Vikingové. Vysoké hodnocení na ČSDF (87 %), celosvětová oblíbenost i tři nominace na nejprestižnější televizní ceny Emmy dělají z irsko-kanadského seriálu jasnou jedničku v tom, co českým divákům televize letos nabídne. Skvělé ohlasy mají Vikingové i v mezinárodní filmové databázi (Internet Movie Database). 

V Kanadě a ve Spojených státech měl seriál premiéru 3. března 2013 na televizním kanálu History Channel a momentálně běží jeho čtvrtá série. 

Pro seriál Vikingové spojili síly tvůrci celosvětově úspěšných Tudorovců. Scénář pochází z pera talentovaného Michaela Hirsta. Ten diváka v první sérii seznámí s hlavním hrdinou Ragnarem Lothbrokem a jeho rodinou, především s jeho ženou Lagarethou.

A je to právě charismatický Ragnar, který sní o tom, že se Vikingové jednoho dne přestanou plavit na vypleněný a chudý sever. Divák se stane svědkem bojů na „civilizovaných“ britských ostrovech, kde se může kochat dokonalou bojovou technikou Vikingů, také ale zatají dech při politikaření v rodné zemi. 

Hlavní postavu si zahrál Australan Travis Fimmel, jenž se ve své roli přímo vyžívá. Fimmel směřoval původně k fotbalové kariéře, tu však ukončila komplikovaná zlomenina nohy. V roce 1998 si ho všimn Matthew Anderson z modelingové agentury Chadwick modely. Travis se velmi rychle stal jedním z nejvyhledávanějších modelů a krátce nato tváří světoznámé značky Calvin Klein, s níž spolupracoval dlouhých šest let. Věnoval se také kariéře herce a ztvárněním Ragnara Lothbroka dokázal, že si své místo mezi herci plně zaslouží.

Jako manželka Ragnara Lothbroka se v seriálu objeví kanadská filmová a televizní herečka Katheryn Winnicková. Již jako malá cvičila bojová umění. Studovala herectví v New Yorku, po dostudování se přestěhovala do Los Angeles a je licencová bodyguardka.Klíčová slova: vikingové, seriál, tudorovci


Colours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,840
22,090
28,970
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější